Helicobacter pylori - terapia 10-dniowa

napisał/a: acundo 2011-06-26 17:31
Witam,

Wykryto u mnie to paskudztwo. Lekarz zalecił taką terapię:

20 mg pantoprazolu + 1000 mg amoksycyliny + 500 mg klarytromecyny.

Wszystko mam brać raz dziennie przez 10 dni. Myślicie, że będzie to skuteczna eradykacja tej bakterii? Z tego co słyszałem to lepiej po skończeniu terapii brać jeszcze przez jakiś czas inhibitor pompy protonowej. Chciałem jeszcze zapytać co polecicie oprócz multilac-u osłonowa na żołądek? Myślałem o czymś takim http://www.doz.pl/apteka/p22087-Ambio_Probiotyk_kapsulki_100_szt

Pozdrawiam i mam nadzieje, że to wyginie :P
napisał/a: augustyn888 2011-06-26 20:52
acundo napisal(a):Witam,

Wykryto u mnie to paskudztwo. Lekarz zalecił taką terapię:

20 mg pantoprazolu + 1000 mg amoksycyliny + 500 mg klarytromecyny.

Wszystko mam brać raz dziennie przez 10 dni. Myślicie, że będzie to skuteczna eradykacja tej bakterii? Z tego co słyszałem to lepiej po skończeniu terapii brać jeszcze przez jakiś czas inhibitor pompy protonowej. Chciałem jeszcze zapytać co polecicie oprócz multilac-u osłonowa na żołądek? Myślałem o czymś takim http://www.doz.pl/apteka/p22087-Ambio_Probiotyk_kapsulki_100_szt

Pozdrawiam i mam nadzieje, że to wyginie :P



Bakteria może zniknąć.Co do objawów to mogą się utrzymywać dłużej i w razie nieprawidłowej diety powracać,gdyż bakteria przyczyniła się do powstania owrzodzeń,które po zniknięciu bakterii muszą być zaleczone.Dlatego zażywanie inhibitorów pompy protonowej powinno być kontynuowane dłużej,i powinno się przynajmniej przez pewien okres czasu wykluczyć ostre i ciężkostrawne potrawy,alkohol mocną kawę i herbatę,napoje gazowane.Ujemnie na leczenie wpływa również palenie tytoniu i nadmierny stres.
Co do Multilacu ze swojej strony uważam za wystarczającą osłonę.Oczywiście na rynku jest wiele innych,ale działanie jest porównywalne.Multilac jest natomiast synbiotykiem,połączeniem probiotyku i synbiotyku.
Pozdrawiam.
napisał/a: beto 2011-06-26 21:01
Witam!! Schemat podawania leków zaproponowany przez lekarza to tzw. schemat francuski eradykacji h. pyroli. Antybiotyki te są skuteczne w leczeniu tego jak Pan to nazywa "paskudztwa" :) Pantoprazol to właśnie inhibitor pompy protonowej czyli zmniejsza wydzielanie kwasu solnego co sprzyja gojeniu nadżerek, faktycznie powinno się go brać przez 4 tygodnie. A probiotyk, który Pan wybrał dobrze działa jeśli chodzi o osłonę, zawiera inulinę- która jest prebiotykiem. Pomaga się "rozwinąć" zdrowym kulturą bakterii.
napisał/a: acundo 2011-06-29 15:40
Z tego co słyszałem nie bardzo powinno się brać preparaty z magnezem w trakcie brania antybiotyków bo zmniejsza się wchłanianie ów antybiotyków. Teraz moje wolne przemyślenia na ten temat i proszę o jakieś sugestie ;)

Zrozumiałe by to było jak by się preparat z magnezem(zależy w jakiej formie asparginian, tlenek itd) przyjmowało razem z antybiotykiem( zależy z jakiej grupy) w jednoczesnym czasie. Na przykładzie tych antybiotyków, które ja biorę mniejsza wchłanialność nie powinna mieć miejsca np - jakiś preparat z magnezem będę przyjmował po antybiotykach np po kilku godzinach. Ponieważ ów antybiotyki mają krótki okres półtrwania, a jak później wezmę magnez to nie zaburza to wchłanialności antybiotyków.
napisał/a: augustyn888 2011-06-30 09:34
Moje pytanie brzmi:
Po co ten magnez ma być przyjmowany akurat w trakcie tej kuracji antybiotykowej?
napisał/a: acundo 2011-06-30 13:10
To jest pytanie czysto hipotetyczne także żadnych analogi do mojej osoby proszę nie wyszukiwać tylko odpowiedzieć.
napisał/a: augustyn888 2011-06-30 14:58
acundo napisal(a):To jest pytanie czysto hipotetyczne także żadnych analogi do mojej osoby proszę nie wyszukiwać tylko odpowiedzieć.



Nie doszukuję się żadnych analogii .
Dla mnie najlepszym wyznacznikiem w czasie kuracji lekowej, jest ulotka zamieszczona w opakowaniu danego lekarstwa,i to jakie powoduje działania niepożądane na skutek interakcji z innymi lekami czy preparatami.Nie jestem naukowcem.
napisał/a: Krysia26 2013-02-19 13:48
Gdy zaczełam źle sie czuć bagatelizowąłam na poczatku wszelkie objawy. Bolał mnie brzuch po posiłku, miała wzdęcia, czasem nawet jesć mi sie nie chciało, miałam nieprzyjemny zapach z ust. Pomysłałam ze to zwykłe wzdęcia. Ale objawy sie nasilały więc wykonałam badania pod kątek właśnie helicobacter pylori, i nic nie wykazało. Dlatego zaczełam grzebac w internecie i natrafiłam na strone caretest i zamówiłam Caretest FOB- krew utajona. Objawy świadczyły o raku jelita grubego. Wykonałam test i po 15 min miala wynik pozytywny. Tylko wyczytałam, że pozytywny wynik występuje gdy jest :rak jelita grubego, rak żołądka, gruczolak, polipy, krwawiący wrzód żołądka, angiodysplazja jelita. Skoro już wiedziałam ze coś z tych przypadłości mam poszłam do lekarza i okazało sie ze mam krwawiąćy wrzód żołądka. Ni zawsze objawy świadczą o tej samej chorobie. :
napisał/a: myka23 2013-02-21 11:12
acundo napisal(a):Witam,

Wykryto u mnie to paskudztwo. Lekarz zalecił taką terapię:

20 mg pantoprazolu + 1000 mg amoksycyliny + 500 mg klarytromecyny.

Wszystko mam brać raz dziennie przez 10 dni. Myślicie, że będzie to skuteczna eradykacja tej bakterii? Z tego co słyszałem to lepiej po skończeniu terapii brać jeszcze przez jakiś czas inhibitor pompy protonowej. Chciałem jeszcze zapytać co polecicie oprócz multilac-u osłonowa na żołądek? Myślałem o czymś takim http://www.doz.pl/apteka/p22087-Ambio_Probiotyk_kapsulki_100_szt

Pozdrawiam i mam nadzieje, że to wyginie :P


czy te leki masz brać tylko po jednej raz dziennie? Bo zazwyczaj ten schemat co napisałeś bierze się dwa razy dziennie
napisał/a: Tomi26 2013-03-04 09:29
Witam mam pytanie co do helicobakteri. Pol roku temu leczylem sie antybiotykami po pol roku niestety bakteria znow wrocila teraz mialem robiony autobiogram i ide za kilka dni do gastrologa. Moja pytanie jest takie jesli helicobakterem moge zarazic swoja dziewczyne przez pocalunek chociazby, to moze byc taka sytuacja ze jesli ona jest nosicielem (helicobakter nie musi dawac zawsze objawow ale mozna go miec) to bedzie mnei zarazac mimo ze wybiore kolejne antybiotyki to za jakis czas znow bede te bakterie posiadal poniewaz ona moze mnie zarazi i takie bledne kolo?? Aha podobno jest szczepionka juz niestety w Polsce jeszcze jej nie ma nazywa sie HelicoVax.
napisał/a: natalenka11 2014-07-01 17:01
Witam.
Podłączam się pod temat. Otóż wykryto u mnie HP, refluks i wrzód dwunastnicy.
Lekarz zapisał mi następującą terapię (podaję dawkę dzienną):

80mg IPP (przez 7 dni, później dawka zmniejsza się do 40mg) + 2000mg amoksycyliny = 750mg klarytromycyny = 1000mg metronidazolu.

Terapia ma potrwać 10 dni.

I tu pojawia się moje pytanie: czy dawka nie jest końska? Nie chcę podważać autorytetu lekarza, ale odnoszę wrażenie, że czegoś jest za dużo.
napisał/a: Tomi26 2014-07-01 21:09
Moim zdaniem im mocniejsza dala tym lepiej to bakteria jest tak nie miła i batdzo silna ze potrafi wrócić dlatego też lekarz się co robi zadrugim razemjak mi wróciła zrobiłem autiobiogram i lekarz miał już czarno na białym jakimi antybiotykami uderzyc w bakterie a czym się refluks obawiał? Bóle żołądka rano wieczorem? Czy po jedzeniu?