Helicobacter Pylori - jakie badania na obecność ?

napisał/a: pigini123 2013-02-25 13:45
Witam, czy badanie krwi w kierunku Helicobacter Pylori (Igg) jest wiarygodne w laboratorium ? Chciałbym sprawdzić czy mam tą bakterię i nie wiem jakie badanie wykonać . Czytałem że można kupić nawet test w aptece .
napisał/a: Wasztyl 2013-02-26 23:27
pigini123 napisal(a):Witam, czy badanie krwi w kierunku Helicobacter Pylori (Igg) jest wiarygodne w laboratorium ? Chciałbym sprawdzić czy mam tą bakterię i nie wiem jakie badanie wykonać . Czytałem że można kupić nawet test w aptece .


Można kupić test w aptece, można zrobić badanie z krwi, można wykonać test oddechowy, jednak jeśli podejrzewa się obecność tej bakterii to myślę, że najskuteczniejsze jest jednak najmniej przyjemne czyli pobranie wycinków z żołądka podczas gastroskopii.

Należy pamiętać, że testy z apteki i te z krwi nie są wykonywane w celu potwierdzenia skuteczności leczenia:)! (wynik będzie pozytywny także po wyleczeniu) ale z reguły wykrywalność jest na na prawdę wysokim poziomie:) jak jest z testem oddechowym nie wiem, ale ten chyba wykonuje się przeważnie kobietom w ciąży i dzieciom...

pozdrawiam:)!