HELICOBACTER PYLORI i inne dolegliwości .

napisał/a: kamilek121 2015-04-06 20:04
Cześć. Mam problem z nieświeżym oddechem . Usunąłem migdały ponieważ miałem częstą anginę . Nie pomogło . Mam 23 lata i nie wiem co mam robić . Możliwe , że mój problem może być spowodowany HELICOBACTER PYLORI . Zgaga i gól brzucha . Zrobiłem badanie gastroskopie :Wycinek błony śluzowej czesci przedodzwiernikowej zoladka z cechami rozrostu nabłonka gruczołowego z ogniskiem uszkodzenia nabłonka powierzchni i tworzaca się nadzerka blony śluzowej pokryta granulocytarnym wysiękiem zapalnym. Helicobater pylori . Też podejrzewam grzybice u siebie . Jak mam walczyć z ta bakteria brałem antybiotyk i nic . Biorę pantoprazol, i lactostad probiotyk i pije zieloną herbate i czystek . czy opłaca kupic te produkty : http://www.zdrowoisportowo.com.pl/2/667/668,zestaw+na+grzybice.html , http://www.zdrowoisportowo.com.pl/2/667/712,zestaw+na+helicobacter+pylori.html Dodam ze boli i piecze mnie odbyt przy oddawaniu kału i penis przy oddawaniu moczu . Porsze tez powiedzieć jaka mam diete przestrzegac ? Jakie badania zrobic?
napisał/a: Konstans 2015-04-07 10:20
Witaj,
antybiotyk byc może wybił Ci HP, co nie zmienia faktu, ze spowodował większą dysbiozę flory bakteryjnej.
I tak z pewnością jest. Masz przerost patogenów. jeśli stać Cię na te środki to je kup. Możesz też wspomagać się kwasem kaprylowym, pau darco, srebrem koloidalnym, dużą ilością probiotyków, kiszonek, całkowitym ograniczeniem słodyczy, zmniejszeniem w diecie węglowodanów. Masz stan zapalny, więc trzeba odkwasic organizm. Masz złą dietę, która zaprowadziła Cie do obecnego stanu.
Pozdrawiam :)
napisał/a: kamilek121 2015-04-21 15:26
kwasu kaprylowyego nie moge nigdzie dostac w aptece ,a pau darco w jednym z moich preparatow wystepuje w dawce 50 mg w 1 kapsulce . zaczynajac od malej dawki po dwa kap. 100 mg do max dawki ostatniego tygodnia 300 mg 6 kap. nie wiem czy jest sens brac.... ?.
Po dwóch tygodniach nie widzę większej różnicy . Na daną chwilę dolegliwości odbytnicze mi minęły . Mam parę małych i większych pytani . Chce iść jeszcze raz do lekarz po skierowanie na badanie gastroskopowe ( także badanie cytologiczne i histopatologiczne ) i również badania immunologiczne, wykrywające krążące przeciwciała i antygeny . Chce zrobić trochę dokładniej badania niż ostatnio . Kolejki są długie to lepiej szybciej zapisać się , żeby wiedzieć czy walczę w odpowiedni sposób z moją chorobą .

A pytania to w kierunku diety . Wszędzie jest opisane ogólnie co mam jeść a co nie . Jestem słabym kucharzem i nie mogę poradzić sobie z dietą . Np w jaki sposób przyrządzać mięso białe . Jak jeść sałatki .... Ja wychowany jestem na samej szynce lub tłustym wiejskim jedzeniu ponieważ moi rodzice pochodzą i o zdrowej żywności nie ma mowy . Jak robię coś z warzyw np sałatkę to patrzą na mnie jak bym zwariował. W sumie to nie są smaczne ... . Chciałbym jakieś przepisy zebym mógł zrobić sam . Czy ser zwykły nie jakis pleśniowy , jogurty(nawet naturalne),mleko omijać ??
napisał/a: Konstans 2015-04-21 18:23
Kwas kaprylowy i pau darco i w ogóle wszystkie wymienione środki kupuję na allegro. W aptece nie uwidzisz.
Powinieneś jeść zdrowo, co w każdym języku oznacza - warzywa, zdrowe tłuszcze, białko, owoce. Kolejność nie przypadkowa :)
Wpisz sobie w google "paleo", smakoterapia, natchniona, gdzie znajdziesz odnośniki do blogów kulinarnych.
Jest tego cała masa. Wszystkie one mówią jak zdrowo należy jeść. Robiąc sałatkę warzywną, wymieszaj ją z olejem lnianym, oliwą z oliwek, wrzuć oliwki, awokado (oczywiście nie wszystko w jednym zestawieniu), do tego pieczone, smażone mięso,jajko, ryba. Nie wierzę, ze nie będzie pyszne. Na obiad zjedz kaszę/ziemniaki z warzywami z patelni. Na kolację jakieś białko + warzywa. Może być w innej kolejności. Na pewno wszędzie muszą Ci towarzyszyć warzywa, które są źródłem zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli nie masz problemów z cukrem, jedz owoce :)
Pozdrawiam
napisał/a: kamilek121 2015-04-21 19:18
Z cukrem nie mam problemów . i jeszcze nie wspomniałem że ważę 56 kg i mam wzrostu 172 cm . Pozdrawiam ;]
napisał/a: Konstans 2015-04-21 20:01
kamilek121 napisal(a):Z cukrem nie mam problemów . i jeszcze nie wspomniałem że ważę 56 kg i mam wzrostu 172 cm . Pozdrawiam ;]


czyli masz duuuuużą niedowagę :/ czas nad tym popracować i jeść nie tyle treściwe (puste kalorycznie), co bogate odżywczo produkty (o których wspomniałam powyżej)