Helicobacter i choroba wrzodowa

napisał/a: Agatka321 2014-06-14 12:51
Witam. Pisałam wcześniej w innym dziale ale nikt nie chciał mi odpowiedzieć. Mam nadzieję że może tutaj ktoś mi odpowie.Mam problem, który bardzo utrudnia mi życie i bardzo proszę forumowiczów o pomoc. Ostatnio w wyniku gastroskopii wykazano że mam wrzód trawienny i bakterię helicobacter pylori. Lekarz zlecił eradykację dwoma antybiotykami i lekiem zobojętniającym kwasy żołądkowe, nie dając zwolnienia lekarskiego. Problem w tym że pracuję w przedszkolu (lekarz o tym wie) i ta wieść dotarła do dyrektorki, która poprosiła żebym przyniosła zaświadczenie od lekarza że mogę pracować z dziećmi i wydawać im posiłki. Chciałabym wiedzieć czy mogę kogoś zarazić tą bakterią? Jak robiłam badania na nosicielstwo to nie byłam badana pod tym kątem. Dodam że po wielokrotnych przeszukiwaniach internetu znalazłam listę chorób wykluczających pracę z żywnością i nie znalazłam bakterii helicobacter na tej liście. Bardzo proszę niech się ktoś wypowie, będę bardzo wdzięczna.
napisał/a: Ramadik001 2014-06-20 16:03
Bakteria HP masz równierz w ślinie, zostaje w wodzie którą pijesz. Ryzyko że jakieś dziecko zarazisz zawsze jest.