hej czy mam nerwice

napisał/a: Angelika211 2014-05-16 10:45
Hej mam na imię Angelika mam 21 lat od miesiąca meczyły mnie problemy z kołataniem serca.. miałam duszności raz było mi zimno raz gorąco .. bóle głowy trzęsłam się cała..poszłam do lekarza powiedzieli mi że mam nerwicę dali tabletki ale po tygodniu przestałam brać pije tylko czasem melisę przeszło mi ale mam ciągle gorąca głowę jestem ciągle zmęczona nic mi się nie chcę do tego do tego zanikł mi okres ..robiłam morfologie .. cukier .. tarczycę ale wiem że tam są jakieś jeszcze dwa rodzaje a ja zrobiłam tylko ogólne .. na usg jestem ugadana na następny tydzień nie wiem co mi jest czy sama już wymyślam . pomóżcie . Nigdy nie bylam poważnie chora zawsze bylam uśmiechnięta a teraz tylko płakać mi się chcę . ;(
napisał/a: natka12341 2014-06-04 10:57
Hej,
a kto stwierdził u Ciebie nerwicę i od razu przepisał tabletki? Taki lekarz to nie lekarz. Ja cierpię na nerwicę od września 2013. Zanim zorientowałam się co mi jest wiele przecierpiałam..aż w końcu zdecydowałam się pójść do psychologa..najpierw jednego później drugiego.. drugi lekarz polecił mi zapisać się na psychoterapię i tak też robię. Psychoterapeutka po jakimś czasie dopiero zaleciła kontakt z psychiatrą aby sprawdzić czy potrzebuję leków, bo test, który wykonywałam u niej w gabinecie wyszedł mi w skali 9/10. Dostałam leki i jest trochę lepiej.. same objawy somatyczne nie sa jeszcze podstawą do stwierdzenia nerwicy..nerwica objawia się tym, że boisz się bać, strach przed strachem napędza Cię tak, że ogranicza w wykonywaniu podstawowych czynności - jazda autobusem, samodzielne wyjście do marketu itp.. natrętne myśli, może tez pojawić się np. agorafobia jak w moim przypadku.
nie jestem lekarzem, ale opisuję z mojego punktu widzenia i doświadczeń.
pozdrawiam
napisał/a: Angelika211 2014-06-06 17:09
widzisz kochana zrobilam jeszcze nadczynosc i niedoczynosc i wszystko wporzadku ob wyszło wszystko wporzadku jest usg jak zrobilam tez wszystko wporzadku wiec juz sama nie wiem z dnia na dzien jest coraz lepiej nie czuje juz prawie leków i nie wiem czy to byla nerwica moze to jakies oslabienie organizmu nie wiem juz sama ;(
napisał/a: natka12341 2014-06-06 17:24
hej może osłabienie organizmu, ale jesli nie jestes pewna to idz do psychologa na kosultacje on stwierdzi czy powinnas sie leczyc u psychoterapeuty i najlepiej stwierdzi czy mozesz miec nrwice
napisał/a: Angelika211 2014-06-06 17:36
Kochana wlasnie umówilam sie na 13 do psychologa miałam być dzis ale niestety nie miałam jak bo pracuje mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni bo juz sama nie wiem od czego tak mi sie dzialo .
napisał/a: wikam2 2014-06-07 00:07
Wpisz wyniki tutaj, może ktoś się do nich odniesie i jednak wyłapie jakieś nieprawidłowości.