Hashimoto zwiększenie dawki Eutyroksu a brak okresu

napisał/a: dominib1990 2016-04-13 07:38
Pytanie do hasi i niedoczynnych czy miałyście przesunięcia terminu okresu po zwiększeniu dawki Eutyroxu? Mój cykl trwał zazwyczaj od 28 do 33 dni teraz mija 35 dzień a okresu brak. Czuje się dokładnie jak zawsze przed okresem ale mimo wszystkich objawów okresu nie ma. W ostatnim miesiącu ( akurat praktycznie od rozpoczęcia ostatniego cyklu) miałam zmienioną dawkę Eutyroxu z 25 na 50 czy mogło to jakoś wpłynąć na mój cykl? Niestety prowadze ostatnio życie w bardzo dużym stresie poza tym intensywnie ćwiczę i również w tym cyklu stosowałam około 6 dni diety kapuścianej. Nie można również wykluczyć ciąży chociaż bez zabezpieczenia kochałam się z mężem w dni niepłodne. Wiem że najlepiej zrobić test ale jeszcze nie chce się nakręcać. Planujemy w mężem dzieci ale dopiero za rok aktualnie jestem w mojej wymarzonej pracy przyjęta na okres próbny, poza tym mieliśmy najpierw kupić mieszkanie więc ciąża teraz nie do końca mnie cieszy..
napisał/a: soaring 2016-04-14 00:08
a jak się czujesz po zmianie dawki?
w tej chwili trudno powiedzieć, czy to kwestia zmiany dawki, stresu, za dużej intensywności treningów, lekkiego szoku dla organizmu na diecie kapuścianej, itp. za dużo czynników. ciąża wydaje się mało prawdopodobna. sprawdź po 4-6 tygodniach kontrolnie tsh i ft4 - zobaczymy czy 50 mcg to nie za dużo dla Ciebie.
napisał/a: dominib1990 2016-04-15 17:39
jeśli chodzi o moje samopoczucie to raczej nie jest najlepsze. Napewno częściej czuje ból w klatce piersiowej i wydaje mi się ze gorzej widze (mniej wyraźnie). Ostatnio zauważyłam też więcej wypadających włosów, moja waga spada (nie w jakiś drastyczny sposób ale jednak po wielu tygodniach jej ciągłego wzrostu teraz zaczyna spadać bez zmiany diety i ćwiczeń) Niestety miesiączki nadal brak, testu jeszcze nie robiłam:|
napisał/a: soaring 2016-04-18 21:42
możesz być przemęczona, możesz mieć niedobory - od anemii po wit. D3 i inne. masz hashi, więc takie okresy nasilonego stanu zapalnego, którego konsekwencją jest gorsze samopoczucie czy chudnięcie się zdarzają.
polecam jeden z wielu postów MS na temat przetrenowania: http://www.tlustezycie.pl/2012/09/moje-treningi-i-efekty-przetrenowania.html