Hashimoto objawy

napisał/a: waw95 2014-04-12 17:37
Witam, mam 20 lat, od października mam zdiagnozowane Hashimoto, gdyż miałem na badaniach krwi podwyższone TSH-5,3.
Objawów w ogóle nie odczuwałem, może trochę większe zmęczenie, ale wydawało się to normalne. Endokrynolog zalecił brać Euthyrox n 25.
I tak 2 miesiące brałem, bez diety, sam euthyrox, dobrze się czułem. W połowie stycznia z dnia na dzień pogorszyło się samopoczucie, uczucie duszności, podwyższone ciśnienie, przyspieszony puls, jakby kłucie w szyi, zły nastrój, płaczliwość.
TSH 2,9 anty TPO 25 anty TG 350 Pojechałem do endokrynologa, zwiększył dawkę do 50, zalecił brać selen, potas i magnez. Stosowałem ogólnie zdrową dietę, po kilku dniach przeszło. Jakiś czas później podobne objawy, lekko zmniejszone, za to pojawiły się bóle żołądka, brzucha. Wykonałem gastroskopię-prawidłowa, test ureazowy ujemny. Poszukałem trochę w internecie na temat hashimoto, jaki ma wpływ na to, jaką dietę stosować. Od miesiąca dieta zbliżona do zalecanej tutaj, mało nabiału, glutenu itp.
W zeszłym tygodniu wieczorem duszności, ciężki oddech, lekkie drżenie mięśni, skurcze, pojechałem na ostry dyżur. Przebadali mnie, badania krwi, moczu-prawidłowe, zrobione jeszcze raz USG tarczycy, potwierdzające hashimoto i badania hormonów tarczycy.
FT3 6,3 3,1-6,6
FT4 20 12-22
TSH 6,2 0,27-4,2
Od kilku dni zauważyłem biały osad na języku, gorsza koncentracja, silne bóle głowy, przelotne drżenie jakby lekkie pulsowanie mięśni na całym ciele, raz nogi, brzucha ręki.
Co robić, przeraża mnie to, wcześniej takich objawów nie miałem, zaczęło się to niedługo po wykryciu hashimoto, staram się odzywiać prawidłowo, a objawy ciągle są. W ciągu kilku miesięcy schudłem 5 kg. Nie wiem czy to sprawa tarczycy, czy może candidy? Jakie dawki brać, zwiększyć? Zbadać coś jeszcze? Czemu takie wysokie TSH przy wysokich wolnych hormonach?
napisał/a: waw95 2014-04-13 09:25
Wypowie się ktoś? Euthyrox biorę na czczo, godzinę przed śniadaniem, nie wiem czy ewentualny przerost candidy jest przyczyną takiego TSH, proszę pomóżcie ;/
napisał/a: waw95 2014-04-19 18:34
Czy wol tarczycy może powodować objawy typu wędrujące niewielkie skurcze ciała, bóle głowy?
Może uciskać jakąś żyłę czy coś, przez co objawy odczuwalne są na całym ciele?
Czy może sam produkować hormony, przez co odczuwalne są objawy niedoczynności i nadczynności?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-19 18:37
masz hormony tarczycy w górnych granicach, możesz wpadasz w farmakologiczną nadczynność tarczycy. Odstaw lek na 2 tygodnie i zobacz czy objawy nie miną.
napisał/a: waw95 2014-04-19 18:50
Dzięki, przepraszam za pytanie nie w temacie, wol nie powinien mieć znaczenia?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-19 18:53
Wol może mieć różne pochodzenie. Objawy nie są związane z wolem tylko jak już z nadmiarem hormonów albo z innych przyczyn których przez neta nie zdiagnozujemy.
napisał/a: waw95 2014-04-22 10:13
Czy propranolol ma wpływ na przeciwciała?
Wykonując badanie TSH podobno wynik może być sprzed kilku tygodni, jak w przypadku przeciwciał?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-22 10:42
waw95 napisal(a):Czy propranolol ma wpływ na przeciwciała?

Nie


waw95 napisal(a):Wykonując badanie TSH podobno wynik może być sprzed kilku tygodni, jak w przypadku przeciwciał?


TSH jest zmienne co mniej więcej 6 tygodni jeżeli o to pytasz, przeciwciała spadają/rosną wolniej.
napisał/a: waw95 2014-04-22 10:46
A jeszcze pytanie gdzie wykonywać badania, bo u mnie w przychodni za TSH 35 zł, atpo, atg, każde 70 zł, a podobno w niektórych miejscach po 35 zł?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-22 10:54
A to co lab. to inne ceny. Musisz szukać. Chyba Los Angeles Galaxy pisał, że u niego wszytsko po 15 zł. Soaring znowu pisała że w Warszawie jest to dość drogie mimo wielu lab. Ja płacę 22 zł za TSH, Ft3, fT4 i 35 zł za przeciwciała.
napisał/a: waw95 2014-04-22 22:14
Czułem się lepiej bez leku i znowu skoki ciśnienia, pobudzenie, możliwe, że dopiero po dwóch dniach znowu się nasiliło? Ile dni się utrzymuje euthyrox?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-23 06:18
Pisałem odstaw lek na 2 tygodnie.