Hashimoto, niska forma a dziwne wyniki

napisał/a: Bosingwa 2016-01-12 16:44
Tsh 4,5 norma 0,4-4,2
ft3 87 %
ft4 81 %
tpo 99
CRP 2,2 norma do 5
Glukoza 87
Morfologia - wszystkie parametry w normie
Kortyzol 29 norma 9-20
test cushinga Kortyzol 27 norma 9-20 nastepnego dnia po tabletce kortyzol 2 /czyli ponoć dobrze/
ACTH 66 norma do 50
LH, prolaktyna, FSH - norma


Objawy : niesamowity niepokój - nerwowość, raz miałem atak lęku, strasznie płytki sen - częste budzenie w nocy, trochę mniej mocy, szybkie męczenie się , puls czasami ok 100 jednak ciśnienie jest non stop ok 110/66 lub coś tego typu

Rezonans głowy bez kontrastu miałem - wykazał lekko powiększoną przysadkę.
Echo serca ok, usg brzucha, wątroby,trzustki ok, usg tarczycy- tarczyca pomniejszona

Nie jem glutenu, jem zdrowo dużo omegi 3, łykam witc,d,żeń szeń, selen, rumianek, rooibos itp
Często wstaję o 6.00 rano. Stres umiarkowany. Biorę euthyrox n25 czasem 37
Lecze się na hashimoto ok 4 lata i mam tak :
pół roku masakra , rok 0 objawów / lekko mniejsza moc/ , pół roku masakra , pół roku 0 objawów / lekko mniejsza moc/ i teraz znowu masakra.. też tak macie ?
Jest to ciężkie do zaakceptowania dawniej byłem okazem zdrowia a teraz okresowo zombie.
BYłem u lekarzy prywatnie powiedzieli że to przez nerwy i przejdzie. Nie wiem co o tym myśleć

Czy to może być coś nie tak z przysadką , nadnerczami? czy raczej nie leczony 4 lata bym zmarł wcześniej ?
Czy to jednak hashi ? jakieś rady sugestie co poprawić , co robić, bardzo prosze o pomoc.
napisał/a: joannanr1 2016-01-13 12:41
Robiłeś badanie kortyzolu w dobowej zbiórce moczu albo ze śliny?
Badanie z krwi może być mało wiarygodne.