hashimoto i zanik mięśni nogi

napisał/a: Gosia 37 2014-05-07 17:06
Witam,mam 37 lat ,od dwoch lat choruje na hashimoto,od dziesieciu na anemie zlosliwa.Do tej pory endokrynolog probuje dostosowac dawke eutyroxu tak aby dolegliwosci zwiazane z ta choroba poprawily sie.Od kilku miesiecy przyjmuje dawke 100 4x w tyg i (w miedzyczasie)75 dwa razy w tyg.Usg wykazalo iz tarczyca nie funkcjonuje.Dodatkowym problemem ktory mnie nurtuje jest to ze od ponad dwoch lat zanikaja mi miesnie w jednej nodze,zaczelo sie od lekkiego zaniku w kostce i lydce,natomiast w tej chwili mam powazne zaniki w udzie i posladku. Ponadto mam silne skurcze miesni,bol nog i rak po wiekszym wysilku ktory trwa kilka dni i jest bardzo uciazliwy,czasami mam problemy z chodzeniem. Skierowano mnie do neurologa aby wykonal badanie emg ale nie wykazalo powaznych zmian i wykluczylo chorobe miesni.
Bardzo prosze o odpowiedz i jakiekolwiek sugestie,czy zanik miesni moze byc zwiazany z jakas dodatkowa choroba,np. z zespolem Hoffmana?Prosze o porade.
Moje wyniki:
tsh:9,3
ft3:4,41
ft4:1,61
Dziekuje i pozdrawiam
Gosia
napisał/a: ~Anonymous 2014-05-07 18:22
Anemia,Hashimoto,zanik mięśni... Tylko zapytam czy badałaś się w kierunku Celiakia? Pozdrawiam.
napisał/a: Gosia 37 2014-05-07 19:04
Nie badalam sie,zaden z lekarzy nigdy nie sugerowal...Myslisz ze powinnam wykonac to badanie?Dziekuje za odpowiedz,pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2014-05-07 19:22
Jestem na etapie diagnostyki w kierunku Celiakia. Przeczytałam sporo na ten temat i po prostu łączę fakty. Bardzo często w parze ze sobą idą te wymienione przez Ciebie dolegliwości. Manifestacja Celiakii jest tak różnorodna i bardzo często do dzisiaj lekceważona przez lekarzy że warto pomyśleć i w tym kierunku zrobić badania.
napisał/a: Gosia 37 2014-05-07 19:28
Dziekuje za rade,pozdrawiam.