Hashimoto , a lek Encorton. Brać czy nie ??? Pomocy!

napisał/a: wiola1231 2007-10-05 22:35
Witam wszystkich, jestem nową osobą na tutejszym forum Mam pytanie, a mianowicie choruję na chorobę Hashimoto, mam niedoczynność tarczycy. Biorę Euthyrox 50. Od dawna staram się o dziecko, lecz mam problem ponieważ moje cykle są bardzo bardzo długie, w ciągu kilkunastu miesięcy miałam okres naturalny tylko 2 razy, a raz wywołany sztucznie. Byłam u ginekologa w tej sprawie, ponieważ chcę zajść w ciążę, a nie mam owulacji, do tego badania i usg potwierdziły że mam PCO. Lekarz przepisał mi Clostibegyt i ... no właśnie Encorton, tylko nie bardzo wiem po co i w jakim celu? Niby na to moje Hashimoto, ale jak przeczytałam ulotkę to trochę obawiam się tego leku, to steryd i ma dużo skutków ubocznych.Czy trzeba brac ten lek w trakcie starań o dziecko mając PCO i Hashimoto? Czemu ma słuzyć zażywanie go? Błagam niech mi ktoś poradzi, bo nie dogadałam się z ginekologiem, kazała brać codziennie,ale nie powiedziała jak długo a tak naprawdę nie wiem czy trzeba go brać, czy tylko profilaktycznie mi zaleciła. Wizytę mam dopiero za miesiąc i narazie wstrzymałam się z tym lekiem.