Gwałtowne spadki cukru po operacji

napisał/a: GloomyJack 2013-07-01 23:08
Witam,
2 lata temu w marcu miałem wykonywaną operację przepukliny rozworu przełykowego (cierpiałem na refluks żołądkowy). Od czasu operacji bardzo często miewam gwałtowne spadki cukru, czasem nawet po kilka razy w tygodniu (przeważnie w nocy, po kawie, lub po jakimkolwiek większym wysiłku fizycznym). Jest to dosyć męczące, gdyż nawet 10 minut prac fizycznych i zmęczenie powoduje straszne osłabienie i spadek cukru i związane z tym zimne poty, dreszcze, trzęsienie sie rąk, zawroty głowy... Dodam, że nigdy wcześniej nie miałem z tym problemów, a wszystko zaczęło się właśnie po tej operacji. Nie znam się na cukrzycach, hipoglikemiach itd., dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy takowa operacja może spowodować tak częste spadki cukru. Operacja polegała na podwiązaniu górnej części żołądka w okół zakończenia przełyku przez co źle działająca "zastawka" mogła się domykać i co sprawiło że żołądek się zmniejszył, ale czy to ma wpływ na cukier to nie mam pojęcia. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, gdyż jest to strasznie uciążliwe.
Ogólnie poziom cukru (gdy czuję się dobrze) wynosi około 130. Mierząc cukier podczas spadku wychodzi wynik 50-60.
napisał/a: aaggaa3 2013-07-30 14:36
Zmierz sobie cukier tuż po przebudzeniu, następnie 1h oraz 2h po śniadaniu

Dobrze byłoby gdyby śniadanie wyglądało np tak: musli+mleko+ np wkrojony banan

operacja jaką przeszedłeś nie powinna mieć wpływu na Twoje dolegliwości