Guzy tarczycy - prośba o wyjaśnienie badań USG

napisał/a: lionmen 2014-11-21 23:52
Witam.

Prosiłbym o dokładniejsze informację po badaniu USG tarczycy mojej Mamy (65lat) - dzisiaj je wykonała na prośbę Kardiologa ponieważ doktorka stwierdziła iż nadciśnienie może być z tym związane - jednakże żadnych problemów z tarczycą Mama nie miała, nic nie boli nie dokucza itd, jak również wczoraj wykonała badanie krwi i hormony tarczycy wyszły bardzo dobrze.

Prosiłbym bardzo o dokładniejsze informacje analizując wyniki USG, ponieważ Pani doktor która je przeprowadziła niestety nie powiedziała dokładnie o co chodzi itd. jedynie stwierdziła biopsę, dodam również że w naszej rodzinie nikt nie chorował na tarczycę itd. jak również Mama nigdy nie robiła tych badań ponieważ wyniki TSH w krwii zawsze miała bardzo dobre.

Dziękuje z góry i proszę o pomoc w tej sprawie, bo Mama od wielu lat choruje na nerwicę, ja również jako jej syn i poprostu te wyniki bardzo nas zdołowały i jestem dosłownie załamany :(

http://www.iv.pl/images/34861565692754078378.jpg
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-22 08:00
Diagnoza to wole guzkowe. Tarczyca bardzo brzydka, mocno powiększona, guzki są dość duże, do tego unaczynione co nie jest dobre.
Konieczna jest konsultacja endokrynologiczna niezależnie od wyników (podaj je), BAC również jest konieczna.
napisał/a: lionmen 2014-11-22 14:56
Z tego co czytałem i wielu lekarzy endo... wypowiada się że nie ma znaczenia czy jest to unaczynione czy nie, a z drugiej strony skoro są to wole - to wg. tego co mówi net wole są widoczne na zewnątrz itd. a u Mamy nic takiego nie występuje, ma normalną szyję nigdy nie miała problemów z tą tarczycą nic jej tam nie boli nie dokucza, te guzki nawet pod palcem nie są wyczuwalne
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-23 07:55
Hmmmm ale chcesz o coś zapytać czy tylko piszesz co "mówi net" ?