guzy na węzłach chłonnych

napisał/a: gonia29 2010-01-07 10:17
Moja mam pół roku temu też miała guzki na węzłach chłonnych szyji.Podejrzewano powikłania po infekcjach w postaci powiększonych węzłów. Wszystkie wyniki krwi, usg rtg płuc, mammografia były prawiłowe. Obecnie powtórzyliśmy badania. Nie są najlepsze, chociaż mam czuje się bardzo dobrze. Ma tylko czasami lekkie zawroty głowy. Leukocyty na granicy poniżej normy. Kolejny węzeł w okolicy podbródkowej powiększył się. Dodatkowo ma liczne nieznacznie powiększone węzły pod jedną pachą. Opis USG wskazuje na tendencję rozrostową. Dzisiaj byłam u onkologa. Na 17.01.2009 r. mama ma skierowanie do szpitala na pobranie węzła do badania. Na skierowaniu lekarz napisał rozpoznanie "tumores coli". Czy ktoś wie co to znaczy? Bałam się pytać przy mamie, żeby się nie załamała, ale podejrzewam coś złego.
napisał/a: dimedicus 2010-01-07 10:51
Guz błony śluzowej.Nie oznacza,ze jest,to zmiana złośliwa,również może być typu łagodnego
napisał/a: gonia29 2010-01-07 12:22
Dziękuję. Cały czas mam nadzieję, że to nie zmiana złośliwa, ale czy przy zmianach niezłośliwych też mogą powiększać się węzły chłonne w różnych partiach ciała.
napisał/a: gonia29 2010-01-28 19:51
Mamie usunięto węzeł chłonny podbródka. Czekamy na wynik histop., ale niepokoi mnie, że tydzień po operacji kolejny guz wyskoczył w dolnej części szyjii po blizną. Czy to jest przerzut? Co to może być.Czy to może być efekt usunięcia węzła? Dodam, że wyniki krwi są dobre i samopoczucie mamy też. Brak typowych dla raka objawów np. poty, spadek wagi itp.
napisał/a: dimedicus 2010-01-29 08:40
gonia29 napisal(a):że tydzień po operacji kolejny guz wyskoczył w dolnej części szyjii po blizną. Czy to jest przerzut

Nie jest to żaden przerzut,lecz zmiana powstała po zabiegu z czasem zejdzie.