guzy na węzłach chłonnych

napisał/a: somie 2009-10-11 13:26
Od jakiegoś czasu zauważyłem małe guzy (a raczej guziki) na węzłach chłonnych pachwinowych po obydwu stronach. Zrobiłem podstawowe badanie krwi i wyszło dobrze. Lekarz nie zalecił żadnego leczenia bo stwierdził że to pewnie po jakiejś starej infekcji. Nie martwiłem się do tej pory. Ostatnio zauważyłem nowe guzy (a raczej guziki) oraz powiększenie jednego z węzłów pachwinowych trwające już od tygodnia. Nie wiem co o tym myśleć?! Czy ktoś mógłby służyć poradą?
napisał/a: dimedicus 2009-10-11 17:59
Dobrze było by wykonać usg tych węzłów,nawet różnego rodzaju stany zapalne mogą powodować powiększenie.Takie badanie można wykonać można na skierowanie lub prywatnie.Być może nie są to wcale węzły chłonne(pozwoli to ocenić badanie usg)
napisał/a: somie 2009-10-11 21:26
Tak. W tym tygodniu ide do lekarza. Boje się że to może być nowotwór. Mam 25 lat ale w mojej rodzinie to dosyć częste. Nie wiem co myśleć. Dzięki za rade
napisał/a: naitsab3s 2009-12-27 01:00
Nie warto sobie zaśmiecać głowy najgorszymi myślami. Trzeba zrobić wszystkie potrzebne badania takie jak morfologia z rozmazem, USG węzłow w pachwinach i przy okazji jamy brzusznej a najważniejsze to udać się do kompetentnego lekarza a nie byle patałacha, a takich w naszej służbie zdrowia jest niestety zdecydowanie za dużo. Pozdrawiam