guzy na węzłach chłonnych i wewnętrznej stronie ust

napisał/a: bili-b3 2010-03-02 11:45
witam na wewnętrznej stronie ust ,,warga dolna'' pojawił mi się miękki guz po paru dniach stał się mały i twardy następnie pojawiły się malutkie miękkie guzy o nieregularnych kształtach,teraz na węzłach chłonnych szyi po lewej stronie wyczułem guz wielkości fasoli po prawej stronie węzły chłonne są pogrubione przypominają sznureczki a pomiędzy nimi mały guz do tego trochę mnie to boli i z tej strony czuję ciągły niewielki ucisk na szyi nie wiem czy jest to związane z węzłami chłonnymi ale czuję bul w prawej łopatce i w mięśniach szyi prawej strony....co to może być???boję się że to rak i dlatego nie byłem jeszcze u lekarza gdyż boję się wyników...
napisał/a: dominika2505 2010-03-02 12:16
Chorowałeś ostatnio, jakaś infekcja? Węzły mogą być odczynowe, czyli po infekcji.
napisał/a: bili-b3 2010-03-02 13:27
chorowałem jakiś miesiąc temu ale to było lekkie przeziębienie,ostatnio bolała mnie tylko głowa przez jakiś tydzień i miałem strasznie popękane naczynka w gałkach ocznych i to wszystko.Męczy mnie trochę kaszel....
napisał/a: dominika2505 2010-03-02 14:15
Ból głowy i popękane naczynka mogą być zwiazane z wysokim ciśnieniem. Radzę iść do lekarza by zmierzył ciśnienie i zobaczył te zgrubienia w jamie ustnej. Zrób przynajmniej morfologię z rozmazem automatycznym, OB. Lepiej wyjaśnić i mieć z głowy niż zamartwiać się niepotrzebnie. Pozdrawiam:)
napisał/a: bili-b3 2010-03-02 14:25
ok jutro pójdę do lekarz