guzki w nodze, bol biodra

napisał/a: Nalia91 2013-09-05 20:51
Witam

moje dolegliwosci zaczely sie, gdy jakis miesiac temu na nodze ( przednia czesc goleni) wyczulam guzka o szerokosci ok 3 cm, niskiego, miekkiego. Oczywiscie zaczelam go uciskac i jakby pod nim wyczulam dwa male guzki, twarde ale lekko ruchome. Pozniej zaczelam wyczuwac kolejne, o srednicy ok 0.5cm, jedne bardziej mkekkie i ruchome, inne twardsze. Jest ich ok 7. Bylam u lekarza. Jedna pani powiedziala, ze wg noej to pozostalosci po uderzeniu. Druga, ze ten duzy guzek to rozlany tluszczak a te mniejsze to tez tluszczak i lub guzki po uderzeniach, bo ten obszar jest podatny na uderzenia szczegolnie w dziecinstwie. Guxki nie sa widoczne. Jedynie patrzac pod swiatlo widac uniesienie skory na obszarze gdzie sa te guzki wyczuwalne. Moja ciocia masazystka masowala mi te noge i uznala ze to tluszczaki. Ale ja nie jestem przekonana. Mam skierowanie na rtg aby zobaxzyc czy jest to cos na kosci czy w tkance podskornej.
Jednakze na rtg moge isc po 11.09 jak wroce do Polski.

Czuje sie zaniepokojona, bo od 2 dni czuje w plecach bol. Jest on po prawej stronie, miedzy ledzwiami a okolica krzyzowa. Jest taki klujacy, troche rwacy. Nie czuje tam zadnego zgrubienia, jedynie ruchoma, jakby lekko plywajaca tkanke. Bol nie przechodzi po lekach i jest mocniejszy podczas uciskania tego miejsca.

Moje pytanie: co to za guzki w nodze? Czy mozliwy jest scenariusz mnogich tluszczakow lub guzkow po uderzeniach, a moze mialam to od zawsze? Moja ciocia przedstawila opcje, ze przez ciagle podkurczanie nog mogly mi sie zrobic takie kulki na sciegnach. Czy to mozliwe?
Czy mozliwe, ze te guzki to tak naprawde jeden guz? Czy jednak wtedy nie bylby on bardziej widoczny (w koncu sa.one ulolowane na duzym obszarze a tkanka podskorna nie jest na nim gleboka). Prosze o pomoc.