Guzki tylniej sciany gardła, migdalkach i jezyku.

napisał/a: jamesix 2014-03-02 13:29
Witam serdecznie. Czy zmiany w gardle można uznać za normalne. Lekarz pierwszego kontaktu uznał, że wszyscy tak mają, ale nie każdy zagląda sobie do gardła bez powodu. Dodam, że miałem problemy z migdałkami i zbierającymi się w nich białym osadem, dlatego obserwuje czy są jakieś zmiany. Widoczne na zdjęciu guzki rozwijają się od przynajmniej roku ten po lewej stronie urósł do tego rozmiaru w 6 miesięcy.

http://s18.postimg.org/d95xqy3jd/gardlo.jpg
http://postimg.org/image/6ipghigdh/
Czy można uznać to za normalne ?
napisał/a: Yaqub93 2014-03-02 23:59
Witam, mam podobny syf w gardle. Te "guzki" to wg mojej pani laryngolog pęcherzyki i wirusowe zapalenie gardła. Mam to od około 2 miesięcy. 3 tygodnie temu byłem u tej laryngolog i mi powiedziała że to samo przejdzie bez antybiotyku jednak zaczynam w to wątpić bo gardło takie samo jak nie gorsze. Zaleciła płukać Glimbax-em i tyle. Wybieram się w następnym tygodniu do innego laryngologa bo nie wydaje mi się żeby to było normalne. Jeżeli ktoś ma podobne pęcherze mógłby się podzielić wiedzą, ja gdy tylko dowiem się czegoś nowego to od razu tu napiszę żeby wszyscy skorzystali.
napisał/a: jamesix 2014-03-04 08:10
Dzięki za Twoja odpowiedź naprawde poczułem, że nie jestem sam i to może troche normlane. Jak będziesz po wizycie daj znać co inny specalista powie bo ja dopiero mam wizyte w kwietniu. Dzieki
napisał/a: karakameszka 2014-11-13 13:02
Witam mam podobny przypadek . coś wiadomo co u Was z tym wyszło? do lekarza idę dopiero za tydzień
napisał/a: endrju132 2016-02-22 09:29
witajcie :) też mam podobne pęcherzyki , z tym ,że u mnie są na dodatek przerośnięte migdały i laryngolog stwierdził ,ze to od migdałków i również stwierdził ,że to może być refluks ponieważ jest podrażniona krtań , na dodatek często boli mnie gardło (ale nie po bokach tam gdzie migdałki tylko na środku jak języczek ) w różnym stopniu . Poradziliście sobie z tym ? dodam ,że z początku często piekł mnie język teraz zostały tylko brzydkie migdały i gardło na dodatek lekarz pierwszego kontaktu specjalista w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych twierdzi ,ze gardło wygląda nromalnie
napisał/a: Yaqub93 2016-02-22 22:15
Mam to cały czas. Jedni laryngolodzy każą się kroić i po pierwsze przegroda, ale nie gwarantuje to pozbycia się problemu,potem może być operacja zatok. Można też leczyć zachowawczo, często płukać gardło ale jakąś solanką, nie pić gazowanych napojów, inhalacje i szczepionki doustne typu Broncho-Vaxom. Byłem rok temu u laryngologa, profesora i właśnie przepisał mi Broncho-Vaxom i po tym trochę guzki się zmniejszyły i gardło zbielało. Wydaje mi się że jakby teraz zabrać się za to pobrać kilka razy Broncho-Vaxom albo coś podobnego to na lato albo do jesieni można by to doprowadzić to normalnego stanu, ale wymaga to sporego poświęcenia.
napisał/a: endrju132 2016-02-23 08:53
u mnie w mieście niestety nie ma dobrych laryngologów :/ jeden chce ciąć migdałki a one są jedynie lekko powiekszone bez żadnych ropnych czopów ani kamieni :) a na pytania dotyczące gardła stwierdziła ,ze to nie paciorkowiec a gardło wygląda na zdrowe -_- . Ja jestem z Woj. Mazowieckiego dokładnie z Powiatu Płońskiego , nie orientuje się ktoś czy może w W-wa jest jakiś porządny laryngolog ? lub jakaś klinika ?