Guzki Schmorla leczenie

napisał/a: Mar7 2009-02-22 18:12
Witam.
Po dłuższym przeglądaniu wielu witryn internetowych natrafiłem na Was.
Do końca nie jestem pewien czy odpowiedni dział ale nie znalazłem bardziej pasującego...
Chciałem podzielić się z Wami moim problemem i dowiedzieć się co mam z tym począć.
Od początku:
Pacjent: 25 lat, mężczyzna, 183 wzrostu, 63 kg wagi, dużo jeżdzę samochodem, w domu komputer...
Zaczęło się 3 lata remu od bólu pleców, pierwsza wizyta zakończyła się niczym, a dolegliwości przeszły mi po pewnym czasie.
Niestety od ponad roku niemal dzień w dzień dokuczają mi bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym. Narastają wraz z porą dnia. Dokuczają przy wielu czynnościach...Wysysają ze mnie całą energie... Zacząłem temu przeciwdziałać ok pół roku temu. Leczyłem się chwile u neurologa. Niestety bóle mimo wielu zabiegów tj. laser, pole magnetyczne i "prądziki", masaż i sporego czasu jaki już upłynął nie ustąpiły... Udało mi się wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa, opis badania wygląda nastepująco:

"Badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych.
Wysokość trzonów kręgów piersiowych, intensywność ich sygnałów prawidłowa.
Cech uwypukleń krążków mk nie stwierdza się.
Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na całym widocznym odcinku prawidłowa.
Intensywność sygnalów rdzenia kręgowego na widocznym odcinku prawidłowa.
Guzki Schmorla w obrębie blaszek granicznych trzonów kręgów Th6 do Th8.
Innych zmian nie stwierdza się."
a tak wygląda wybrany przekrój, w którym widać to najmocniej:
[img]http://img19.imageshack.us/img19/2169/rezonans.jpg[/img]

Czy jest ktoś z szanownych specjalistów w stanie podpowiedzieć mi jak to leczyć?
Czy jestem może w stanie sam to pokonać??
Liczę na Waszą pomoc.
Dziękuję Mariusz
napisał/a: bodziuu 2009-05-25 20:44
witam, mam podobny problem, poruszalem go na innym portalu ale tak jak i tobie nic nie podpowiedzieli
link:
http://www.fizjo.pl/fizjonet/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4333

moj mail:
bodziuu@tlen.pl

napisz czy znalazles kogos z tym problemem lub lekarza co zajmuje sie leczeniem tego typu objawow
pozdrawiam
Łukasz
napisał/a: Ania_204 2009-05-26 17:11
Do Mar7:

Witam. Jeśli chodzi o guzki Schmorla to oznacza,że przebyłeś chorobę Scheuermanna jako dziecko. O tej chorobie można poczytać w necie, ogólnie stosowane są ćwiczenia.
Jeśli chodzi o kręgosłup piersiowy to wygląda naprawde nieźle w porównaniu do innych osób z tą samą chorobą. Nie jest źle, naprawdę.

A tu załaczam link do stronki gdzie możesz przeczytać sobie o ćwiczeniach.
http://www.rehabilitacja.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=462

W razie pytań zapraszam.
napisał/a: Mar7 2009-10-11 10:05
Dziękuję za odpowiedź Ania_204
Link się przydał a informacja że nie wygląda to tragicznie jest mocno pocieszająca :)
Niestety mimo upływu czasu, ćwiczeń, "oszczędzania się" ból w dalszym ciągu sprawia, że odechciewa się żyć...
Jeśli chodzi o objawy to zauważyłem, że ból nasila się bardzo znacząco podczas zmian pogody. Często też czuję, że "przeskakuje mi coś" w kręgosłupie gdy leżę i np. wezmę głębszy oddech, nie generuje się wtedy żaden dodatkowy ból ale wydaje mi się ,że jest odpowiedzialny za dotychczasowy... Budzę się i czuję się jakbym został potrącony przez samochod... a dopiero zaczynam dzień...
Niby nie wygląda to tragicznie ale jeśli chodzi o doskwieranie to jest naprawdę maksymalnie uciązliwe...

Czy uszkodzenie to można jakoś naprawić, czy może zregenerować się to samoistnie?

Dziękuję za pomoc.
napisał/a: Ania_204 2009-10-11 11:21
To chorobę leczy sie poprzez cwiczenia i fizykoterapię. Może warto spróbować zabiegów fizykalnych. Proszę pójść na konsultację ortopedyczną i zobaczyć co powie ortopeda. Ja swoje już powiedziałam.

W razie pytań zapraszam.
napisał/a: veron7 2011-02-17 07:31
!!!!!!!!!!!!! Witam mam dokładnie ten sam problem. Proszę o kontakt do dobrego lekarza. Jestem w stanie sporo zapłacić za pomoc. nr tel 505 436 777 email: veron7 @ o2.pl (email bez odstępów - podaje z odstępami zeby boty nie zgarneły mojego adresu email)

Pozdrawiam