Guzki przy odbycie

napisał/a: patryk1100 2011-01-15 15:25
Witam;
od wtorku, gdy oddawałem kał(chyba miałem lekkie zaparcie), powstał taki fioletowy guz. Początkowo czułem tylko swędzenie, później poczułem ból. Od tamtej pory, cieknie ropa (nie chodzi mi, że leje się strumieniem, tylko jak przyłożę chusteczkę są takie mokre, małe plamki o nieprzyjemnym zapachu, przypominające zapach ropy). Od trzech dni się nie wypróżniałem, bo nie czuję takiej potrzeby, więc czy wszystko jest ok? Jak pozbyć się tego guzka? Dodam, że w tym miejscu jest wilgotno od tej ropy, a boję się, żeby nie powstały jakieś bakterie. Wcześniej miałem takie guzki, ale nigdy nie były bolącą, swędzącą i nie wyciekała ropa, a co najważniejsze znikały po kilku godzinach. Czasem czuję takie pulsowanie, najczęściej wieczorem przed snem. Są może jakieś domowe sposoby lub kremy, aby tego się pozbyć?
Pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2011-01-15 15:28
Kup czopki na hemoroidy, maść może być za słaba w tym przypadku. Ja stosuję Procto-Glyvenol.
napisał/a: patryk1100 2011-01-15 18:26
przed chwilą próbując oddać kał,pociekła mi krew. Gdy siedzę jest w porządku, ale gdy wstanę czuję straszny przeszywający ból. Czy po za czopkami może coś pomóc?
napisał/a: piotrosiama 2011-01-15 18:40
Gdzie odczuwasz ten ból ? Czy dobrze zrozumiałam że bez próby wypróżnienia ?
napisał/a: patryk1100 2011-01-15 19:09
tak, ból odczuwam najbardziej przy chodzeniu i przy siadaniu w całym odbycie, tak jakby ktoś wbijał mi igłę.
napisał/a: piotrosiama 2011-01-15 19:17
Zastosuj czopki, powinny przynieść ulgę.
napisał/a: patryk1100 2011-01-16 18:37
Dzisiaj, przy 3 próbach wypróżnienia, straciłem sporo krwi, która była ciemna. Za każdym razem jak przykładam chusteczkę jest cała w krwi. Do jakiego lekarza mam się udać? Jak wyglądają badania?
napisał/a: piotrosiama 2011-01-16 18:41
Czy odczuwasz dyskomfort jedynie przy wypróżnianiu ? Nie masz innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego typu bóle brzucha itp ? Rozumiem że nie udało Ci się kupić czopków. Chorobami odbytu zajmuje się proktolog.
napisał/a: patryk1100 2011-01-16 18:58
Nie bólów brzucha nie odczuwam i nic podobnego. Czopki zamierzam kupić jutro, czy to są jakieś specjalne czy zwykłe czopki?
napisał/a: piotrosiama 2011-01-16 19:06
Ja stosuję Procto-Glyvenol jedne z najlepszych na rynku, tylko nie miewam aż takich objawów jak u Ciebie.
napisał/a: NormalnieNienormalna 2011-02-14 09:24
Witam .

Mam pewien problem . Mam 16 lat, jestem dziewczyną. Od dłuższego czasu mam przy odbycie guzki. Jeden, dosyć duży oraz trzy mniejsze, zaraz obok siebie. Boli tylko w trakcie i jakiś czas po wypróżnianiu, czasem odczuwam również dokuczliwy świąd. Kilka razy na papierze przy podcieraniu się zauważyłam przezroczystą wydzielinę (przypuszczalnie ropa) . Nie zaobserwowałam śladów krwi.
Co to może być i jakie leczenie podjąć ?

Z góry dziękuje za pomoc :)
napisał/a: piotrosiama 2011-02-14 11:36
Zacznij od maści na hemoroidy.