guzki pod pachą

napisał/a: kasiunia1832 2011-05-27 00:38
Witam. z 2 miesiące temu zauważyłam u siebie twardy, kulisty guzek tuż pod skórą pachy, myślałam że to zwykły syfek, który po kilku dniach zejdzie. Niestety dzisiaj jest nadal i wydaje mi się że jest troszkę większy na dodatek pojawiło się kilka nowych mniejszych obok. Nie bolą. zastanawiam się czy to są węzły chłonne czy może coś innego. zaczynam się bać bo już długo Je mam i nie widać żeby malały;/ dodam że mam 20 lat. bardzo liczę na waszą pomoc, czy powinnam to zbadać czy może poczekać jeszcze? Jestem w Anglii a tu z medycyną jest nie ciekawie więc nie chcę zbytnio chodzić jedynie w ostateczności. poradźcie proszę co robić.
napisał/a: Butterfly:) 2011-05-27 16:11
Czy te guzki w ogóle nie są bolesne? Czy są twarde dosłownie jak kamień, czy nie aż tak? Czy są pozrastane ze sobą albo z podłożem? Czy skóra nad nimi jest zmieniona? Czy w tym miejscu toczył się jakiś stan zapalny? Czy ta okolica w ogóle nie jest bolesna?
napisał/a: kasiunia1832 2011-05-28 00:35
Guzki te wcale nie bolą, są bardzo twarde, blisko siebie ale pozrastane raczej nie, skóra wygląda normalnie, nie ma żadnego stanu zapalnego, a okolica jest zupełnie bezbolesna.
napisał/a: Butterfly:) 2011-05-31 13:16
Na temat takiej zmiany bardzo trudno jest się wypowiedzieć na odległość. Wydaje mi się jednak, że należy to skonsultować z lekarzem. Należy zbadać, czy nie są to przypadkiem powiększone węzły chłonne, a jeżeli tak, to trzeba koniecznie znaleźć przyczynę takiego stanu. Rozumiem, że w Anglii sprawa jest utrudniona, ale gdyby o mnie chodziło, postarałabym się o wizytę u lekarza.
napisał/a: kasiunia1832 2011-05-31 16:13
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ja chyba też spróbuję się dostać tutaj do lekarza, najwyżej dostane paracetamol heh.
napisał/a: Butterfly:) 2011-06-05 12:32
Nie jest najważniejsze, co lekarz Ci wypisze, ale chodzi o to, aby ktoś mógł to zobaczyć, zbadać i zdecydować, czy warto robić jakikolwiek badanie, czy kompletnie nie ma się czym przejmować.
napisał/a: kasiunia1832 2011-06-24 23:49
hej. Byłam dzisiaj u lekarza, pokazałam mu te guzki i powiedział że mam przyjść za miesiąc, dał mi tylko jakieś witaminy ( angielski lekarz;/). Ale ja się martwię, kilka dni temu oprócz tego jednego większego wyczułam kilka malutkich koło siebie, wydaje mi się że rosną, jak dotykam to czuję tak jakby małe kamyczki były. Nie bolą ani nie odczuwam innych dolegliwości z nimi związanymi. Martwię się ...
napisał/a: kasiunia1832 2011-10-15 16:59
Byłam w Polsce też u lekarza z nimi i powiedział że to od golenia się pod pachami. Tylko ja już mam je ok 6 miesięcy i wcale nie zanikają a wydaje mi się że rosną. Mam znowu iść do lekarza czy dalej się nie przejmować ??
napisał/a: micrut 2011-10-15 22:34
czy te guzki układają się linijnie, czy są "rozsypane" w bezładzie?
napisał/a: kasiunia1832 2011-10-16 10:38
raczej rozsypane tzn jeden największy jest pojedynczy a trochę pod nim jest takie skupisko okrągłe wielkości ok 1 cm gdzie jest kilka małych które rosną.
napisał/a: micrut 2011-10-16 18:20
wygląda to na powiększenie węzłów chłonnych - przyczyn może być bardzo dużo

od banalnych - np mikrourazy spowodowane goleniem dołów pachowych - spróbuj nie golić się w tym miejscu przez jakiś czas

poprzez zapalne np choroba kociego pazura - miałaś kontakt z młodymi kotami?

aż do poważnych chorób nowotworowych - badasz regularnie piersi??

ale tak jak napisałem, przyczyn może być bardzo wiele, ważne aby te zmiany pozostawały pod konrolą lekarza bo bez ich obejrzenia i obmacania trudno jest wyrokować.
napisał/a: kasiunia1832 2011-10-16 20:10
Miałam robione USG i węzły są w normie.. Martwię się ogólnie bo też ostatnio bardzo mocno mi wypadają włosy, często mnie boli brzuch i ostatnio dosyć mocno mi się powiększył ( nie jestem w ciąży! ) i też co zauważyłam to z sutków leci mi przeźroczysto-biała ciecz jak duszę. A wcześniej tego nie miałam... Głupio mi już iść do lekarza bo kilka razy byłam, miałam robione badanie krwi i wszystko w normie. A i też na skórze głowy wyszły mi takie czerwonawe narośle.

Z kotami nie miałam kontaktu od jakiś 6 lat ..