Guzki nawęzłach chłonnych

napisał/a: ebolacocacola 2017-03-16 12:09
Witam od kiedy dostałęm zapalenie węzłów chłonnych szyji i spuchły mi jak balony dwa razy rok po roku dostałem guzki na węzłach chłonnych pod żuchwą byly 4 teraz jest 6 nie są duże ale są często mam zapalenie gardła i anginy w karcie od 10 roku życia mam 22 anginy wiec troche było lecz staram sie nie wyciąć migdałów gdyz ponoc pozniej moga infekcje przenosic sie na płuca.... byłem na morfologi 3 razy 2 razy na przeswietleniu węzłów chłonnych i jamy brzusznej niby nic nie ma jakieś światło węzłów chłonnych bardzo dobre guzki ruchome , krew tez dobrze dostałem w tym roku tez bolerioze moja babcia umarła na raka trzustki więc postanowiłem zbadać sprawe, guzki sa od jakis 4-5 lat.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-03-16 13:05
Radiolog nie wspominał, że te węzły są już po prostu zwłókniałe?
napisał/a: ebolacocacola 2017-03-16 13:23
Zwłukniałe?
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-03-16 13:35
No to ja pytam.
napisał/a: ebolacocacola 2017-03-16 13:42
Nie.powiedzial ze sa powiekszone tak jak na usg 2 lata temu po tych zapaleniach struktura dobra przeplyw dobry i on by sie nie przejmowal powiedzial.ale cos musi byc nie tak, na internecie pisza ze to rak...
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-03-16 13:56
Węzły chłonne powiększają się na skutek infekcji. Jeżeli jest ona obecnie oznacza że one są odczynowe i po wyleczeniu powinny wrócić do pierwotnej postaci.
Natomiast zdarza się często, że one nie wchłaniają się, pozostając już takimi na zawsze. Po pewnym czasie ich struktura ulega zwapnieniu i takie już pozostaną do końca życia i nic z nimi nie zrobisz.
Jeżeli takie guzki masz 2 lata a morfologia jest prawidłowa, to nie masz powodu do niepokoju, bo nie jest to żaden rak tylko po prostu "pamiątka" po infekcjach jakie miałeś.