Guzki i zmiany na gardle

napisał/a: Stella71 2013-09-15 02:20
Witam,

Od lat zmagałam się z problemami z gardłem, mój lekarz około 6-8 razy w roku stwierdzał u mnie anginę i przepisywał antybiotyki. Jednak po zmianie lekarza pierwszego kontaktu nowy lekarz stwierdził po prostu, że mam przewlekłe zapaenie migdałków.
Jednak mam co do tego wątpliwości, ponieważ nieustannie od dwóch lat boli mnie gardło, bardzo często mam problemy z przełykaniem, mam powiększone migdały i co dwa-trzy dni muszę oczyszczać je z zalegających w kraterach śmierdzących "czopów", które robią się z każdym razem coraz większe.
Dodam, że całe migdałki mam już podziurawione, całe w kraterach.
Na ten moment muszę usuwać je już nie tylko ze względu na cuchnący oddech, ale również dlatego, że jesli nie oczyszczę migdałów ból jest nie do zniesienia, są "napompowane" tymi czopami.
Na dodatek pojawiają mi się co jakiś czas kolejne guzki na ścianie gardła i obok języczka podniebiennego, są twarde, nie znikają, niektóre wyglądają jakby miały w środku ropę. Jeden z nich ciągle rośnie.

Bardzo proszę o jakąś podpowiedż, co to może być i w jaki sposób mogę się tego paskudztwa pozbyć, bo już po prostu nie mogę wytrzymać :(
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-15 09:27
No niestety ale migdałki nie wyglądają dobrze. Na tylnej ścianie gardła znajdują się grudki chłonne które chłoną antygeny. W stanach zapalnych tak się dzieje. Trzeba usunąć przyczynę by z czasem wróciły do normy,chociaż nie zawsze wracają.Pozdrawiam.
napisał/a: Stella71 2013-09-15 21:00
Nie wrócą do normy czyli już zawsze będą te grudki i będzie się tworzyć te biała wydzielina w migdałkach? :(
Myśli Pan, że należałoby zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu, czy do laryngologa, i czy zrobić wymaz?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-20 00:15
Myślę że powinna udać się Pani do laryngologa by przeprowadził terapię. Pozdrawiam.
napisał/a: ewa11a 2013-09-20 21:37
Witam,

najlepszą metodą usuniecia tych białych grudek jest kryptoliza migdałków. Przy uzyciu lasera wykonuję się odparowanie krypt migdałkowych- tych otworów w których gromadza sie śmierdzace nabłonki.