guzek w płacie tarczycy

napisał/a: donia75 2008-07-18 22:10
Mam problem.
Moja mama (51 lat) ostatnio zaczęła dbać o swoje zdrowie badając praktycznie całą siebie.
Wszystkie badania w normie, ale niestety nerwica, nadciśnienie tętnicze (genetyczne) i częste arytmie,kołatania serca.
Lekarz zlecił badania hormonów tarczycy. Podobno wszystko w normie np.tsh 0,9
ale prosił również o zrobienie usg tarczycy.
Tak mama zrobiła i nagle szok, wynik usg: płaty tarczycy równomiernie rozłożone, w lewym płacie guzek hiperechogeniczny z centralnym obszarem hipoechogenicznym (nekroza?) o wymiarach 22x18x17, w rezultacie skierowanie na biopsję. Zgodnie z zaleceniem idzie w przyszłym tygodniu. Przyznam, że bardzo obawiam się, że może to być nowotwór...
Proszę powiedzieć mi na ten moment (bez wyników biopsji), czy to może być najgorszy wariant tzn. rak?
czy może opis nie jest straszny?
proszę pilnie o odpowiedź
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-07-18 22:20
Nie no spokojnie. Kto Ci powiedział że to rak?! Bardzo dużo ludzi ma takie guzki (nawet kilka) i lekarze poza ich obserwacją nie zalecają ich wycięcia itp. Poczekajamy na wynik biopsji. Naprawdę nie masz co na zapas się przejmować a tym bardziej straszyć mamę jakimś nowotworem.
Pozdr.
napisał/a: KATERINA 2008-07-18 22:47
donia75 napisal(a):Mam problem.
Moja mama (51 lat) ostatnio zaczęła dbać o swoje zdrowie badając praktycznie całą siebie.
Wszystkie badania w normie, ale niestety nerwica, nadciśnienie tętnicze (genetyczne) i częste arytmie,kołatania serca.
Lekarz zlecił badania hormonów tarczycy. Podobno wszystko w normie np.tsh 0,9
ale prosił również o zrobienie usg tarczycy.
Tak mama zrobiła i nagle szok, wynik usg: płaty tarczycy równomiernie rozłożone, w lewym płacie guzek hiperechogeniczny z centralnym obszarem hipoechogenicznym (nekroza?) o wymiarach 22x18x17, w rezultacie skierowanie na biopsję. Zgodnie z zaleceniem idzie w przyszłym tygodniu. Przyznam, że bardzo obawiam się, że może to być nowotwór...
Proszę powiedzieć mi na ten moment (bez wyników biopsji), czy to może być najgorszy wariant tzn. rak?
czy może opis nie jest straszny?
proszę pilnie o odpowiedź

Witam!!
Rany jaki rak?Toć to guzek trzeba mu biobsję zrobić i po krzyku a potem do obserwacji.TSH jest niepokojące ,trzeba spr za jakiś czas znów.Moja mama ma multu guzków i jest ok,to tak rzadko bywa złośliwe że nawet statystyk szkoda przytaczać.