guzek pod żuchwą

napisał/a: jeraha 2012-12-08 23:22
Witam
bardzo proszę o poradę ponieważ po przeczytaniu różnych stron i for internetowych jestem bardzo zaniepokojona:( Mam 23 lata, mam niedoczynnosc tarczycy i ostatnio stwierdzony tez alergiczny niezyt nosa. Ostatnio wyczulam pod zuchwa bardziej z prawej strony kulke, twarda i raczej sie nie przesuwa. Nie jest ona widoczna golym okiem. dodam ze takie rozne kulki przesuwalne tez mam pod zuchwa. Ta jedna troche boli jak na nia nacisne. jest jakby po prawej stronie krtani. dokucza mi tez teraz rosnacy zab 8. Bardzo proszę o jakieś informacje co to może być, co powinnam z tym zrobić:( naczytałam się o różnych nowotworach i rakach i jestem przerażona:( Robiłam niedawno morfologie i Ob i wszystko było w normie. czasem troche kaszle, ale laryngolog powiedział ze to od alergii.
napisał/a: jeraha 2012-12-10 09:35
bardzo prosze kjogos o odpowiedz kto moze tak miał lub specjaliste, umieram ze strachu a nie mam teraz pieniedzy na USG i inne badania:(((
napisał/a: Vieri 2012-12-10 18:18
Witaj,

Na podstawie przedstawionego opisu nie można odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie.

Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-10 21:23
To prawdopodobnie węzły chłonne. Bez badania USG nie można napisać jednak tego na 100%. Pokaż to lekarzowi, powinien coś doradzić.
napisał/a: jeraha 2012-12-14 17:15
Witam,
otoz powracam do mojego pytania jednak w troche innej formie, jestem przeziebiona, mam stwierdzonytez alergiczny niezyt nosa i czy od tych własnie dolegliwosci moga ulec powiekszeniu wezly chłonne? wyczulam tez taka kulke na szyji, nie jest ona widoczna golym okiem ale wyczuwalna pod palcem, przesuwalna, nie boli przy dotyku, wyczulam ja ok tydzien temu - rozumiem ze to trez wezeł chłonny. Czy powinnam sie niepokoic? czy to moze wskazywac na jakas powazniejsza chorobe? nie wiem czy ten wezeł był tam od dłuzszego czasu czy pojawił sie teraz. Dodam iz nie mam zadnych innych dolegliwosci oprocz przeziebienia i alergicznego niezytu nosa? Nie mam goraczki, morfologia robiona 2 tyg. temu w normie OB takze. Jak rozpoznac czy wezel wskazuje na cos powazniejszego? Prosze o odpowiedź i pozdrawiam.