guzek na węzłach chłonnych

napisał/a: MAGDA111 2012-05-12 14:10
WITAM
MAM PYTANIE PO LEWEJ STRONIE NA WĘZŁACH CHŁONNYCH MAM BOLESNY GUZEK WIELKOŚCI ORZECHA WŁOSKIEGO
LECZENIE LEKARZA RODZINNEGO PRZEZ 7 DNI AUGMENTIN, KOLEJNE 10DNI ZINNAT OBRZĘK NIE ZNIKA JEST DOŚĆ TWARDY, TOWARZYSZY TEMU STAN PODGORĄCZKOWY ( WIECZOREM OK 37,3), PORANNE ODPLUANIE WYDZIELINY (ZIELONEJ) BADANIA MORFOLOGICZNE POPRAWNE CRP 5,49, LEKARZ RODZINNY NIE WIE CO TO CHCIAŁAM SKIEROWANIE DO LARYNGOLOGA LUB NA USG UZNAŁ NIE MA POWODU.

MOJE PYTANIE CZY POWINNAM UDAĆ SIĘ DO SPECJALISTY PRYWATNIE, CZY RACZEJ SAMO ZNIKNIE?
DODAM ŻE OD WCZORAJ MAM BIAŁE PLAMY NA JĘZYKU PEWNIE STAN GRZYBICZNY PO ANTYBIOTYKACH
BARDZO MNIE BOLI I NIE WIEM CO POWINNAM ZROBIĆ
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-12 14:27
Powiększenie wezłów chłonnych najprawdopodobniej wywołuje toczący sie stan zapalny.Ja bym radziła udac sie prywatnie do specjalisty niech spojrzy ,ewentualnie moza byłoby wykonac USG ,co do wydzieliny koloru zielonego , należałoby wykonac badnie plwociny,czyli po ludzku badanie odkrztuszającej wydzieliny i oddac na posiew bakteriologiczny ,możesz zrobic to sama ,prosze zakupic sobie w aptece jałowy kubeczek(proszę powiedziec do czego bo są róznego rodzaju) z rana na czczo prosze odkrztusić tą wydzieline do kubeczka zamknąć i zaniesc do labolatorium na posiew bakteriologiczny.Czasami też problem z węzłami mamy wtedy ,kiedy dojdzie do przewiania ale nie zawsze powody mogą byc różne choćby anginy ogólne stany zapalne prawdopodobnie na tle bakteryjnym.