guzek na stopie (wyniki rtg i usg)

napisał/a: paulina675 2016-11-07 19:28
Witam
Dwa tygodnie temu pojawił się guzek na mojej prawej stopie, od strony wewnętrznej, koło kostki. Jest twardy, nie boli, wyskoczył nagle z dnia na dzień, nie miałam nigdy żadnego urazu tej stopy. Co to może być? U lekarza jeszcze nie byłam, lekarz wykonujący usg powiedział, że to nie jest ganglion.
USG
Nieznacznie zwiększona ilość płynu w pochewkach ścięgien prostowników palców. Błona maziowa w pochewkach z cechami miernego obrzęku. Trakcja ścięgien prawidłowa. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w stawie śródstopno-paliczkowym palucha. Błona maziowa i torebka stawowa z cechami miernego obrzęku i pogrubienia. Cechy dyskretnego podwichnięcia przyśrodkowego I kości śródstopia. Płaskostopie poprzeczne. W miejscu widocznego guzka po stronie przyśrodkowej twór cieniujący o wym 17,5 mmx16mm, mogący odpowiadać wyrośli chrzęstno kostnej.

RTG
Struktura kości i stawu prawej stopy zachowane, prawidłowe bez zmian urazowych i destrukcyjnych, najprawdopodobniej przetrwałe, drugorzędowe jądro kostnienia kości łódkowatej prawej utworzyło od strony przyśrodkowej znaczne, wolne, ciało kostne, ale nie można wykluczyć urazowego utworzenia opisywanego tworu kostnego (uraz w przeszłości?).
napisał/a: MICHAL-CS 2016-11-25 16:01
Witam, być może jest to jakieś wolne ciało które było w obrębie stawu skokowego, bądź innym rejonie stopy, którego do tej pory nie zauważyłaś i zmieniło swoją lokalizację, mało prawdopodobne ale jednak, ostatnio spotkałem się z czymś takim w obrębie kolana, warto się temu przyjrzeć gdyż może to doprowadzić do zablokowania stawu, ale nie koniecznie. Sugerowałbym skonsultować to jeszcze z jakimś innym ortopedą.

pozdrawiam
napisał/a: paulina675 2016-12-11 12:37
Przyjrzałam sie ostatnio tej zmianie i jest to coś pod skórą nie na kości, okrągłe miękkie zgrubienie można je przesunąć wraz ze skórą, kość jest niezmieniona.