Guzek na podniebieniu

napisał/a: vendetta555 2014-07-28 23:25
Witam!
Piszę tutaj, ponieważ nie wiem do końca co mi jest, a może ktoś już się spotkał z czymś takim. Kilka lat temu nosiłam aparat stały, do którego były co jakiś czas dołączane równe dodatkowe elementy, które miały na celu m.in. rozszerzyć moje podniebienie twarde. Jeden z nich wyglądał, jak aparat "zdejmowany", czyli płytka na podniebieniu, który był przytwierdzony na stałe na kilka miesięcy. Niestety pod tą płytkę często wchodziło jedzenie i wdała się grzybica, która oczywiście po ściągnięciu była leczona. Został mi jednak po niej i po aparacie, guzek na podniebieniu twardym. Jest on twardy, nie boli i raczej nie zmienia rozmiaru (jedynie wydaje się nieco bardziej wypukły po poparzeniu podniebienia). Mam go od około 3 lat i w najbliższym czasie wyjeżdżam za granicę na dłuższy okres, stąd sprawdzam wszystko. Czy ktoś kiedyś miał coś takiego lub wie, co to może być?
Ortodontka po zdjęciu aparatu mówiła tylko o leczeniu grzybicy, a później ani stomatolog podczas przeglądu zębów, ani chirurg przy wyrywaniu ósemek nie mówił nic na temat tego guzka.
Oczywiście przy najbliżej wizycie u dentystki zapytam też o to, ale jakaś odpowiedź tutaj może mogłaby mi jakoś wyjaśnić co to może być ;)
Z góry dziękuję z odpowiedzi.
napisał/a: vendetta555 2016-02-28 21:26
Podnosze temat.

Po poscie tutaj bylam z tym u chirurga stomatologa i on stwierdzil, ze 'na nic mu to nie wyglada', ale pewnie blizna po aparacie (obejrzal tylko i przebadal palcami). Uspokoilo mnie to na troche, ale teraz znow zaczelo denerwowac, bo mam wrazenie, ze jest nieco wiekszy (moglam podraznic, nie jestem pewna). Czy ktos sie kiedys z czyms podobnym spotkal? Bo oczywiscie internet mowi, ze rak... Choc przy raku pewnie powinno sie cos innego rowniez dziac, a przynajmniej po takim czasie.

Z gory dziekuje za odpowiedz! :)