guzek na jądrze

napisał/a: Rysio 2007-12-03 20:54
Witam!!
Mam 29 lat . Dwa dni temu wyczulem na prawym jądrze ( jak dla mnie jest to nadjadrze) guzka, zgrubienie o srednicy jakies 5 do 7 mm.nie boli mnie w sumie ,ale czuje sie jakos dziwnie odkad go odkrylem. mam wrazenie ze tak glucho boli mnie prawa noga( w pracy stoje caly czas przez 10 godzin takze nogi tez dostaja po du... ). poniewaz pracuje za granica na totalnym odludziu mam utrudniony dostep do lekarza. pewnie takowa wizyta mnie czeka.moze ktos mial cos podobnego?czytajac na forach trafilem na wzmianke o nowotworach ....pozdrawiam i prosze o pomoc
napisał/a: jakoo 2007-12-03 21:12
Czy jądra są twarde czy raczej sprężyste? Może to nasieniowody? Boleć może od samego dotykania, jądra to bardzo delikatne narządy.
napisał/a: Rysio 2007-12-03 21:18
nie sa twarde w sensie super twarde,sa lekko sprezyste ale to prawe jest wieksze od lewego. porownujac oba jadra ten guzek na prawym jest wlasnie w miejscu w ktorym na lewym wyczuwam nadjadrze . nie bola mnie od samego dotykania,tylko w momencie ucisku. dziekuje za zainteresowanie
napisał/a: jakoo 2007-12-03 21:47
Sprawa wygląda tak, że skoro coś już sobie z nimi wymacałeś to żaden lekarz tego nie zbagatelizuje, po prostu dla swojego i twojego spokoju musi to zdiagnozować. Urolog od razu rozpozna co to jest, ew. skieruje na USG worka mosznowego (przy okazji poproś o zbadanie prostaty, będzie na zaś). Jeśli jądra by były twarde jak kamień to można by było się martwić, ale dla spokoju idź się zbadaj. Samochodowi robisz przegląd co rok, sobie też zrób raz na kilka lat :)
napisał/a: maxx000 2008-01-01 18:19
ja tez niestety odkryłem jakiegoś guzka na prawym jądrze w sylwestra :( Jestem lekko załamany bo wiem, ze moze to być to co najgorsze :( A do tego mam jakieś prądy pod łopatką i obawiam się, że to mogą być jakieś przerzuty ;(

Idę niebawem do urologa ykhm :(

Wiecie czy może to być cos innego niż rak?...

Pozdrówki
napisał/a: jakoo 2008-01-01 20:48
To może być wiele rzeczy a nie rak. Najlepiej iść do urologa. Czy jądro jest miękkie i sprężyste czy twarde?
napisał/a: maxx000 2008-01-01 21:21
ykhm.. ciezko mi powiedziec... raczej twarde... oba tak samo
napisał/a: maxx000 2008-01-04 19:41
odpowie ktos moze? z gory dzieki.
napisał/a: jakoo 2008-01-04 21:36
Najlepiej idź do urologa lub na usg moszny.
napisał/a: maxx000 2008-01-04 21:56
no idę we wtorek prywatnie do urologa, w cenie wizyty jest ponoć USG.

Czyli we wtorek będę wiedział co mi jest? // ile to czasu :O


jakoo napisal(a):Czy jądro jest miękkie i sprężyste czy twarde?


Czyżbyś miał coś na myśli? Co w przypadku gdy jest miękkie/twarde?
Z góry dziękuje za odp.
napisał/a: jakoo 2008-01-04 22:06
Jądra powinny być sprężyste, nie twarde jak kamień.
napisał/a: maxx000 2008-01-04 22:12
ykhm... no czyli to juz powod do wizyty u urologoa :( Z tym, ze dziwi mnie to, ze oba sa twarde (moze nie jak kamien, ale twarde... a nie np. tylko to, na ktorym wyczuwam guzka :(

Probuje sie doszukac innych chorób poza rakiem i torbielą, ale coś znaleźć nie umiem :(

Mimo to nie umiem myslec pozytywnie ;( i jakoś cieżko mi będzie wytrzymać psychicznie do wtorku ... moze znajde jakiego lekarza w weekend...

Dzieki za odpowiedzi!