Guzek krtani.

napisał/a: edytka007 2013-07-19 17:44
Zimą odkryłam guzek po prawej stronie krtani.Z początku był on wielkości pestki od słonecznika lekko odezwały się węzły chłonne.Problem zbagatelizowałam myślałam że to zapalenie gardła ale ciągle nie dawało mi to spokoju.Z czasem (a mamy koniec lipca)guzek rozrósł się do wielkości monety 2 złotowej.Nie boli mnie ale bardzo przeszkadza.Zrobiłam kontrolne USG które wykazało :Po stronie prawej przytchawiczo ponad prawym płatem tarczycy obecna masa tkankowa jednorodna hipoechogeniczna wykazująca w badaniu wzmożony przepływ krwi w części dolnej o cechach jak we wnęce zmienionego odczynowo węzła chłonnego zmiana jest wyraźnie odgraniczona z efektem masy bez cech naciekania sąsiednich tkanek wielkość zmiany 24 x 10 mm obraz budzi podejrzenie procesu rozrostowego w krtani .Poddany do oceny diagnostyki obrazowej TK.Bardzo proszę o bliższe wyjaśnienie z czym mam do czynienia.Bardzo się niepokoję.Mam 36 lat
napisał/a: kasia971 2013-07-20 10:24
Ja bym nie czekała, tylko wybrała się do onkologa. Być może będzie potrzebna biopsja i badanie histopatologiczne.

Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-22 23:29
Mogę tylko potwierdzić wskazówki poprzedniczki. Zdrówka życzę. Pozdrawiam.