Guzek/bąbel w pępku

napisał/a: mlykopolska 2012-06-06 18:11
Na początek przepraszam za jakość zdj. zauważyłem to podczas mycia, nie boli, nic nie wycieka, nic nie czuje, podczas dotykania żadnego dziwnego uczucia. Jest to koloru czerwonego tak jak taki czerwony "pryszcz" ktory moze pojawic sie na twarzy. Ale dziwne, bo o higiene dbam regularnie. Co to jest? OBawiam sie, ze to przepuklina pepkowa....

http://imageshack.dk/imagesfree/o5s98967.jpg

edit: okolica pępka nie byla zaczerwieniona, tak jak na zdjeciu - zmiana na powstala na skutek dotykania i grzebania w nim, zeby zobaczyc co tam sie wytworzylo. teraz juz okolica wrocila do normalnego kolorytu.
napisał/a: Kacper1994 2013-11-15 00:34
Cześć.

Mam podobny problem jak kolega wyżej. Jakieś dwa tygodnie temu zauważyłem ze z pepka wycieka mi ropa o nieprzyjemnym zapachu i w dodaku na scianie pepka w srodku wyrósł mi mały bąbel, podobny jak kolega wyzej to zacząłem przemywać spirytusem. Troche pomoglo, nic mnie nie bolało, nie kuło nawet przy dotykaniu zero. Pojechałem do lekrza i powiedzial mi ze to jest infekcja bakteryjna, przepisał mi pelicyline w tabletkach i plyn dermatologiczny do przemywania. Pytajac sie o ten bąbelek powiedzial mi ze to moze byc malutka przepuklina pepkowa i ze mam sie tym nie przejmowac bo to nie jest nic groźnego. Zyje w niepewnosci z tym bąbelkiem w pepku bo tak naprawde nie wiem do konca czy to jest przepuklina pepkowa poniewaz bąbelek jest na sciance w pepku nie wychodzi ze środka. Bardzo byl bym wdzieczny jakby ktoś mógł mi wyjaśnic wiecej na temat tego bąbelka. Wziąłem cały antybiotyk juz mi nie cieknie ropa i ogólnie wyglada to dobrze ale jednak nie wiem co z tym bąbelkiem w pepku. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
napisał/a: vello 2013-12-02 17:27
Jeśli wyciekała Ci ropa o nieprzyjemnym zapachu..... Miałem kiedyś podobnie, do tego zaczęły się pojawiać wychodzące stamtąd włoski, okazało się, że to torbiel włosowata/włosowa. Chodziłem z tym jakiś czas bojąc się wycięcia, aż zebrałem się do kupy i poszedłem do chirurga. Nie ma się co bać zabiegu jeśli to faktycznie to - im mniejsza tym szybciej ranka po wycięciu się goi :)