guz ślinianki

napisał/a: kowalska1 2014-01-14 21:46
Witam,
mam problem i bardzo , ale to bardzo potrzebuję porady.
Mam guza ślinianki przyusznej. Jest to dość duży i "stary", bo hodowany latami guz o charakterze łagodnym.
Tak wykazała biopsja i o strukturze mieszanej.
Po kilku wizytach u różnych lekarzy zapadła decyzja operacji w Poznaniu w klinice Laryngologii Onkologicznej.
Wszystko było już ustalone, oprócz tego ,że bardzo się boję o uszkodzenie nerwu twarzowego, do momentu mojej wizyty u chirurga onkologa, który proponuje mi wykonanie zabiegu na oddziale onkologicznym.
Nie wiem co mam robić i gdzie udać się na operację.
Błagam o pomoc . Iwona
napisał/a: slawunia55 2014-02-26 22:05
mam pytanie -czy guza ślinianki przyusznej widać zawsze na zewnątrz?
Robiąc badanie MR kręgów szyjnych, w opisie czytam "w obrębie twarzoczaszki po str lewej (przestrzeń ślinianki przyusznej?) widoczna jest dobrze odgraniczona zmiana o niejednorodnie podwyższonym sygnale w obrazach T2- zależnych i sekwencji FLAIR, o wym. 4,1x 2,1 cm- tu ślinianki? - konieczna dalsza diagnostyka". Czy to możliwe, że nie widać nic na zewnątrz?
napisał/a: slawunia55 2014-03-04 22:55
Byłam u laryngologa-potwierdził,że jest guz tylko głęboko umiejscowiony. Skierował na USG. Powiedział, ze nie wiadomo czy będzie trzeba usunąć, bo nieraz tylko się obserwuje. Jednak gdy czytam na różnych forach i stronach to wszędzie mowa jest o tym, że trzeba paskudztwo wyciąć. czy ktoś ma guza ślinianki przyusznej i nie musiał go usunąć?