Guz ślinianki

napisał/a: Wioleczka999 2010-01-18 11:24
witam
Mam pytanie z czego tworzy sie owy guz??
Czym go leczyc skoro ma juz 5 c,m>>.
Dokładnie to Guz śliniawki przyusznej... uciska na nerwy twarzy
Stwierdzono nowotwór o niewiadomym pochodzeniu......???
czyli ....czy możliwe ze jest toz złosliwe???
Gdzie to leczy najlepiej??
napisał/a: dimedicus 2010-01-18 13:27
Kod D-37 nie precyzuje jaki to jest rodzaj guza( Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze)W większość przypadków są to guzy typu łagodnego(skoro wykonano biopsje to powinien być wynik histo-patplog.)wówczas można ocenić rodzaj guza w i w zależności od oceny takie wdrożyć leczenie.Pewno jest jedno należy guz usunąć.
napisał/a: Wioleczka999 2010-01-18 13:48
Guz bedzie usuniety... i wtedy dopiero wycinek bedzie wysłany do sprecyzowania.. Ale wazne jest tez to ze jest duzy ucisk na nerwy twarzowe.... Co z tym sie wiąże???
napisał/a: dimedicus 2010-01-18 20:09
Jak już znaczyłem większości przypadków są to guzy typu łagodnego,powikłaniem w tego typu zabiegach może wystąpić porażenie nerwu twarzowego(ale może też wystąpić przed zabiegiem(Co nie znaczy,że wystąpi)Podstawą podjęcia decyzji o leczeniu uzupełniającym jest pooperacyjne badanie patomorfologiczne.Także należy czekać na wynik badania histo-patologicznego.Porażenie nerwu twarzowego też można leczyć z dobrym skutkiem.
napisał/a: Wioleczka999 2010-02-05 21:06
Niestety guz jest złosliwy.. Jaki sa rokowania takiej osoby. Jesli guz ma 4 cm jak pisałam i nie jest on ruchmy lecz wrecz przeciwnie bardzo zakorzeniony.
napisał/a: Wioleczka999 2010-02-05 21:20
Dopiero dzis pobrali wycinek ...lecz nie usuneli całosc . Dlaczego??? czy bardzo jest zle..???
napisał/a: dimedicus 2010-02-05 21:45
Skąd taka ocena,że jest złośliwy skoro nie wykonano badania histopato.Nie mogę oceniać, dlaczego nie wykonano całkowitego wycięcia,(takie wykonuje się po badaniu histopato W zależności od wyniku wycięcie( może być konieczność włączenia leczenia uzupełniającego).Dokładne wyjaśnienie może udzielić lekarz operujący.
napisał/a: Hubert@ 2010-02-05 22:34
Jeśli pobrano tylko wycinek to była to tylko biopsja. Najważniejsze to nie wpadać w panikę i poczekać na wynik badania.
napisał/a: Wioleczka999 2010-02-08 17:26
Oto wyniki badań patomorfologicznych.

Masy białkowe , erytrocyty, drobne fragmenty mas artwiczych , limfocyty, rozproszzone komórki oraz grupy i płaty komórkek nabłonka wielowarstwowego płaskiego z cechami znacznego stopnia dyskariozy mogace pochodzic z utkania nowotworowego, masy zluzowe. ]]



Oto wyniki badan . Z wycianka niestety musimy jeszcze czekac 2 tyg. Dopeiro w [piatek go pobrali.
lekarz co powiedział jedynie , ze nerw twarzowy jest w znacznym stopniu naruszony.. bo guz ma az 4 cm i wciaż rosnie z dnia na dzien... No i czeka nas radioterapia..


Prosze o szczera odpowiedz.
napisał/a: Hubert@ 2010-02-08 17:53
Poszukaj dobrego chirurga, na konsultację bowiem to wcale tak nie musi być, może dać się to operować tylko np lekarz woli nie ryzykować z powodu słabego sprzętu/brak czegoś.
napisał/a: Wioleczka999 2010-02-08 17:55
Mi chodzi o ekspertyze wyniku jaki podałam wyżej.... bo ja niestety go nie roziumiem.

Co do operacji bedzie przeprowadzona w Lublinie czekamy....
napisał/a: Wioleczka999 2010-02-08 19:20
Poprostu chce wiedziec czy z tego badania juz przeprowadzonego mozna juz cos powiedziec.