guz przedramienia

napisał/a: kinga791 2013-05-22 14:05
Witam,mam na imię Kinga i mam 34 lata. Od ponad roku mam na lewym przedramieniu twardy guz pod skórą.

Byłam na usg,oto opis : W miejscu wyczuwalnego oporu,widoczne niejednorodne ognisko wielk.30x20x11 mm . Zmiana hyperechogenna,slabo ograniczona,w centrum widoczny hypoechogenny obszar wielk. 15x15x7mm. Widoczne znaczne wzmozenie unaczynienie w obrębie zmiany.

A dzisiaj odebralam wynik biopsji cienkoiglowej : Uzyskany materiał cytologiczny jest obfity,znajdują się w nim liczne limfocyty ,zarówno małe jak też większe o morfologii centrocytow i pojedynczych centroblastow oraz makrofagi żerne. Wniosek: Skupienie tkanki limfatycznej-jedynie naciek zapalny?

Byłam z tym wynikiem u lekarza onkologa,ale on sam nie wie co z tym robić,kazał mi przyjść za tydzień. Po biopsji ta zmiana powiększyła mi się i ręką jest bardziej wrazliwsza.
Proszę o interpretację przedstawionego wyniku,co to może być i co z tym dalej robic?

Pozdrawiam Kinga
napisał/a: Vieri 2013-05-22 20:16
Witam,

Proponuję rozważyć usunięcie operacyjne całej zmiany z następowym badaniem histopatologicznym. Samo się nie wchłonie a wynik BAC nie pozwala na postawienie innego rozpoznania niż stan zapalny.

Pozdrawiam