Guz na wysokości pępka i CT jamy wątpliwości?

napisał/a: Krzysio89 2012-09-04 14:16
Witam, zaznaczę ze nie wiedziałem w jakim dziale umiejścić swój temat mianowicie mam problem z bolem brzucha ostanio na wysokości pępka wyczułem guz on jest wielkości paznokcia i można powiedzieć że prawie go nie czuje. Byłem na usg jamy brzusznej nic nie wykazało ide teraz na usg powłok brzusznych , ale chciałbym na własną rękę zrobić tomografie jamy brzusznej pytanie o naświetlenie i jego skutki:
W tym roku miałem robione zdjęcie klatki 2tyg temu RTG, kolano prześwietlone w kwietniu i około rok temu kregosłup również RTG, czy jeśli zdecyduje się na CT jamy nie będę narażóny na zbyt duża dawkę promieni Rentgenowskich? Czy może jest to zbyt duża dawka biorąć pod uwagę wcześniejsze zdjęcia RTG/

Problemy z brzuchem występują miałem kolonoskopie, gastroskopie i nic brzucha dalej boli i niepokoi mnie guz .. ostanio doszedł bol w przełyku ( ide w nast tyg na gastroskopie w celu sprawdzenia)
Proszę o radę dziękuje i pozdrawiam
napisał/a: Krzysio89 2012-09-04 20:43
Proszę o pomoc nie mam u kogo zasiegnąć rady.
napisał/a: Krzysio89 2012-09-06 20:47
Byłem na usg powłok brzusznych niby tak nic nie widać patologii zadnej jedak ja czuję guza pod palcem.
Nie wiem co robić , chirurg mowi ze to raczej nic złego jednak ja muszę być 100 %pewny . Poradźcie coś.