Guz na węzłach chłonnych

napisał/a: darekm 2010-11-29 21:35
Witam. Od około pół roku mam guza w górnej części szyji, chyba na węzłach chłonnych. Na początku był dość spory, twardy, sprawiał lekki ból jednak po paru tygodniach sie zmniejszył, ale dalej dało sie go wyczuć. Lekarz rodzinny wypisał mi jakieś antybiotyki, które nic nie pomogły. Potem biopsja, która niby nic nie wykazałą. Onkolog zalecił mi tylko wizyte u stomatologa, ale to zlekceważyłem i oczywiście nie poszedłem bo myślałem że to nie ma nic wspólnego. Dzisiaj zobaczyłem że guz wrócił spowrotem do większych rozmiarów. Nie wiem co to jest i czy coś z tym robić? Prosze o rade. Z góry dzięki
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-29 22:14
Z tego co piszesz wynika, że najprawdopodobniej będzie to powiększony węzeł chłonny. Węzły chłonne powiększają się w przebiegu różnych infekcji. Często choroba mija, w węzeł jeszcze przez wiele miesięcy może być powiększony. Szczególnie, jeżeli zachorowania się powtarzają. Nie musisz sie jednak martwić, ponieważ w przypadku rozrostów nowotworowych węzły chłonne nie bolą. A wizyta u stomatologa jest wskazana, ponieważ może się okazać, że własnie zęby sa źródłem infekcji.