Guz na odbycie?

napisał/a: Dironixu 2013-10-30 16:13
Otóż z tydzień/dwa tygodnie temu zaczął mnie piec odbyt, myślałem że jest podrażniony itp. Na drugi dzień zrobiła mi się taka kulka na zewnątrz odbytu(była dość duża) nie poszedłem do lekarza, bo miałem maść procto-gyvenol(czy jak się to pisze) smarowałem ją, i po 3/4 dniach ból oraz pieczenie ustąpiło a ta kulka jakby się zmiejszyła. Od tego poniedziałku znowu wróciło tylko sęk w tym że, nie piecze mnie to, nie wydziela się żaden śluz przy wypróżnianiu się - nie boli, jedynie przy podcieraniu się wyczuwam tą kulkę.Nie zauważyłem żebym miał krew podczas podcierania się, więc od poniedziałku smaruję jednak nic nie pomaga ta maść. Dalej jest ta kulka i bardzo mi ona przeszkadza, oraz przez nią się martwię. Z racji tego że w piątek jest dzień zmarłych chce się wybrać jutro(Czwartek) do lekarza rodzinnego. Poniżej zamieszczam zdjęcie(Mam nadzieję że mogę takie umieścić, i ten guzek jest ciemniejszy niż na zdjęciu)

Proszę o pomoc. :(

http://images.tinypic.pl/i/00463/n3ttje15fy6o.jpg
lub
http://www.fotoszok.pl/show.php/1765083_cam00080.jpg.html
napisał/a: joannanr1 2013-10-30 16:19
Mnie zdjęcie się nie otwiera ale podejrzewam ,że to zapewne zewnętrzny hemoroid.
napisał/a: Dironixu 2013-10-30 16:34
Jeśli by ktoś nie mógł otworzyć linku: http://www.fotoszok.pl/show.php/1765083_cam00080.jpg.html
napisał/a: piotrosiama 2013-10-31 00:56
Yo hemoroid.
napisał/a: Dironixu 2013-10-31 17:24
Witam. Byłem u lekarza rodzinnego, nie oglądał tego hemoroida, zalecił mi branie czopków 2 razy dziennie + smarowanie maścią oraz lekko wpychanie tego hemoroida do środka. Jeśli do poniedziałku nie zniknie albo się nic nie poprawi mam się zgłosić do chirurga(dostałem skierowanie w razie czego)

Jeśli się coś poprawi dam znać. :)
napisał/a: joannanr1 2013-10-31 18:44
Podejrzewam , że bez chirurga się jednak nie obejdzie.Skoro już się utworzył to raczej sam nie zaniknie.Dobrze ,że zdecydowałeś się pójść do lekarza.pozdrawiam:)
napisał/a: Dironixu 2013-11-01 11:01
joannanr1 napisal(a):Podejrzewam , że bez chirurga się jednak nie obejdzie.Skoro już się utworzył to raczej sam nie zaniknie.Dobrze ,że zdecydowałeś się pójść do lekarza.pozdrawiam:)


Co chce pani przez to powiedzieć? Że będzie potrzebna operacja i pobyt w szpitalu? :(
napisał/a: joannanr1 2013-11-01 11:13
Nie operacja ani pobyt w szpitalu.To jest tylko krótki zabieg.Zajmują się tym placówki chirurgii jednego dnia.pozdrawiam
napisał/a: Dironixu 2013-11-01 11:27
joannanr1 napisal(a):Nie operacja ani pobyt w szpitalu.To jest tylko krótki zabieg.Zajmują się tym placówki chirurgii jednego dnia.pozdrawiam


A w Centrum Pediatrii się tym zajmą? Czy NFZ to refunduje? i jeśli by to NFZ refundowało musiałbym zostać w szpitalu?
napisał/a: joannanr1 2013-11-01 11:35
Niestety nie wiem czy w Centrum Pediatrii się tym zajmą.Zabieg na pewno jest refundowany.Zgłoś się do poradni chirurgicznej , wszystko Ci tam wyjaśnią.
napisał/a: Dironixu 2013-11-01 11:50
Właśnie we wtorek mam umówioną wizytę u chirurga ponieważ parę tygodni temu miałem skręconą kostkę, i noga była w szynie. Jeśli się nie poprawi nic to przy okazji powiem o tym hemoroidzie i się dowiem jak to wygląda.

Najlepiej żebym nie musiał zostawać w szpitalu ponieważ wiąże się to z zaległościami które i tak już mam przez nogę w szynie.

Pozdrawiam.
napisał/a: joannanr1 2013-11-01 18:48
Na pewno nie będziesz musiał być w szpitalu.pozdrawiam.