Guz na nodze- co to może być?

napisał/a: SMAGDA 2011-02-16 14:38
Witam,
znalazłam to forum i postanowiłam napisać- być może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mianowicie ponad rok temu zauważyłam jakiś guz czy uwypuklenie (nie wiem jak to nazwać) na prawej nodze. Znajduje się ok. 10 cm nad kostką, przy kości piszczelowej (nie wiem czy jest to na kości czy pod skóra po prostu) średnicy ok. 2-3 cm. Jest to widoczne gołym okiem i ma lekko siną barwę. Byłam wówczas u ortopedy, który wbił w to igłę ale żadna ciecz nie wypłynęła. Pan dr stwierdził, że być może to włókniak ale żadnego badania typu rtg czy usg nie miałam i gdyby coś się działo mam wrócić. Ostatnio pokazałam to lekarce pierwszego kontaktu, która powiedziała, że to odczyn okostnej i samo wsiąknie. Minął ponad rok a ten „guz” nie schodzi wcale a nawet mam wrażenie, że jest ciut większy (być może tylko mi się wydaje). Dodam jeszcze, że jest bezbolesny. Czy ktoś z Państwa spotkał się z czymś podobnym i wie co to może być? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
napisał/a: mal_y1 2011-10-08 21:05
Witam
mój tata ma uwypuklenie na prawej nodze średnica ok 3cm nie ma żadnego koloru gdy zmusiłem go by poszedł do lekarza. po badaniach okazało sie że to rak złośliwy. Ps nie czekaj idz to zbadaj