Guz mózgu

napisał/a: lokki2 2011-05-28 21:51
Witam wszystkich
Mój mąż miał 25.05.2011 ponowną operację usunięcia guza mózgu.Operacja była przeprowadzona w Bydgoszczy.Z sali operacyjnej mąż przyjechał z uśmiechem na ustach.Na drugi dzień po operacji został przeniesiony na zwykłą salę,czuł się dość dobrze ,na chwile wstał z łóżka, miał podawane ketonal w kroplówce.Dzień później wrócił apetyt, chodził więcej,nadal kroplówki z ketonalem.
Natomiast dzisiaj- czyli w czwartej dobie poczuł się znacznie gorzej.Od rana był nieprzytomny z bólu, boli go głowa,oczy, szyja,z rany pociekła krew. Lekarz zlecił rano kontrolne TK ,podobno krew w loży pooperacyjnej się pomału wchłania. Lekarz mówił że do tej pory nie dawali mu leków p/obrzękowych ponieważ chcieli zaobserwować czy się będzie dobrze wchłaniać krew. Dopiero z powodu narastającego obrzęku mózgu podali mu środki p/obrzękowe. Lekarz twierdzi że wszystko jest w normie - ale ja jestem przerażona. Nie mogę patrzeć jak go boli. Mąż nie je ,albo śpi albo jęczy z bólu.Stale dostaje leki p/bólowe,coraz silniejsze.Bardzo się martwię. Jak to dalej może być? Rano lekarz mówił że nie będą go ponownie operować ,że wszystko się samo wchłonie,a po południu inny lekarz powiedział że jak tak dalej pójdzie to będą może go operować / pewnie chodzi o odbarczanie z krwi lub zmniejszenie obrzęku /.Napiszcie czego się mogę spodziewać.
napisał/a: MichałZ 2011-05-29 14:16
Trochę dziwne tam mają podejście z wstrzymaniem się z podawaniem leków przeciw obrzękowych.
Pogorszenie stanu jest następstwem wylewu krwi do loży pooperacyjnej. Moim zdaniem należałoby poczekać z reoperacją, skoro leki przeciw obrzękowe zostały już włączone. Trzeba dać szansę na samoistne zejście tego obrzęku.
Chyba, że pogorszenie doprowadzi do zaburzenia czynności życiowych. Wtedy jest oczywistym fakt natychmiastowej reoperacji.
Na razie trzeba kontrolować stan wykonując badanie TK.

Czy może Pani przypomnieć jaki to był rodzaj zmiany nowotworowej i gdzie zlokalizowany?

Pozdrawiam,
Michał.
napisał/a: lokki2 2011-05-30 08:57
To była astrocytoma fibrylare 2 stopnia na zakręcie lewego hipokampa po lewej stronie skroniowej.
napisał/a: Izabela841 2011-06-03 07:03
lokki22!
Jak się czuje Twój mąż? I jak Twoje samopoczucie?
Wciąż o Was myślę i trzymam kciuki!!!
napisał/a: lokki2 2011-06-03 14:29
Witam
Tydzień po operacji mąż został wypisany do domu .Czuje się coraz lepiej ,nie ma powikłań,bierze leki p/obrzękowe, p/bólowe i p/padaczkowe.Ma lekką afazje mowy i nic więcej.Z 3 miesiące ma wykonać kontrolny MR. W poniedziałek ściąga szwy -/ma ich aż 9/.Głowa go trochę boli ,ale ogólnie czuje się dobrze - trochę leży w domu, ale najchętniej to by już wyszedł na spacer.
Pozdrawiam wszystkich.
Lokki2
napisał/a: Izabela841 2011-06-03 16:22
To super!!!
Jak pisałaś o spadku samopoczucia męża troszkę się zmartwiłam,ale najważniejsze że już jest dobrze!
Ja leki przeciwzakrzepowe i przeciwobrzękowe brałam prawie dwa miesiące...
Pozdrawiam Was gorąco i cieszę się z Wami!
napisał/a: Izabela841 2011-06-08 22:05
Czy orientujecie się może odnośnie porodów o operacji mózgu?
Operację miałam w listopadzie(glejak 2st.) a poród mnie czeka w październiku...
Ginekolog mówi,że od koniec ciąży podejmie decyzję...
dodam,że przyjmuję leki na padaczkę...
napisał/a: lokki2 2011-07-01 20:45
Mąż jest miesiąc po drugiej operacji.Codziennie chodzi do pracy, ale raczej pilnuje pracowników -sam stara się nie pracować/ warsztat samochodowy /.Nieraz boli go jeszcze głowa ,ale częściej kręgosłup /04.03 miał cementowanie TH10/.Afazja mowy się chyba pomału cofa,ma jeszcze problemy z pamięcią świeżą - ale zdaje sobie z tego sprawę.Jest trochę bardziej nerwowy niż kiedyś -ale poza tym jest chyba ok.
napisał/a: lokki2 2011-07-01 21:42
Biorąc pod uwagę samopoczucie męża - chciałam się zapytać czy mąż może latać samolotem? Czy miesiąc po operacji to za wcześnie? Czym to może grozić? Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Lokki2
napisał/a: edytkbarszcz 2011-07-02 18:52
witam

czytam że o astrocytomie troche sie tu pisze. moja córka ma astrocytoma pilocyticum z cechami anapazjii. guz z rozmiarów ok 5cm na 4 na 3 teraz czyi po operacji ma jakieś 3/2/2 cm. chemioterapia zacznie sie kiedy guz zacznie odrastać. tylko kiedy to bedzie??? w przeciągu roku czy np za 7 lat??? znacie może jakies przypadki tego guza tzn dzieci z takim guzem ?? i podobne historie???
napisał/a: damioanrzepka1 2011-08-07 22:30
Witam czy mąż miał zabieg cementowanie kregosupa bo ja mam naczyniaka .Wjakim szpiatalu ma miec zabieg i jaki neurochirurg bedzie go operowal.
napisał/a: damioanrzepka1 2011-08-07 22:33
Czy maz mial zabieb cementowanie kregosupa i jaki neurochirurg bedzie go operowal.Bo ja mam naczyniak w odc. piersiowym th10 i szukam lekarza od tych spraw.