GUZ MÓZGU OBJAWY

napisał/a: betix86 2010-04-08 11:15
Witam,
Bardzo proszę osoby,które miały do czynienia z rakiem mózgu w rodzinie lub osobiście, jakie są objawy tego schorzenia? bardzo się martwię, bo od jakiegoś czasu mam straszne bóle głowy po 1 stronie, uciska mnie tak dziwnie, nie jak przy zwykłej migrenie, tylko jakby mi ktoś świdrował czaszkę od środka, nawet nie mogę się dotknąć w tym miejscu, bo czuję jakbym miała siniak i chwilami ten ból idzie aż do części potylicznej. W dodatku pogorszył mi się wzrok i na 1 oko, prawe, chwilami widzę za mgłą i brzęczy mi też w uchu. Bardzo się boję, czy to może być początek tej choroby? :( nie wiem gdzie powinnam sobie zrobić badania, żeby to sprawdzić. Chciałam pójść na kontrolne USG prywatne, ale chyba takiego nie robią, bo nie mogę nigdzie znaleźć ? Dodam, że rok temu, kiedy zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem, raz zabrała mnie karetka ze szpitala, gdyż tak samo jak teraz bolała mnie głowa, ale wtedy już całkowicie ogłuchłam na 1 ucho, potem to przechodziło na drugie i przestałam mieć czucie w prawej ręce i nodze, a potem w szpitalu drgawki na prawej części twarzy. Ale miałam natychmiast zrobioną TK i nic nie wykazało, mimo, że dalej źle się czułam. Potem te bóle na jakiś czas przeszły, teraz znów wróciły ze wzmożoną siłą :( strasznie się przez to czuję, budzę się w nocy i nie mogę przekręcić nawet, bo jak dotknę bolącą częścią głowy poduszki, to już czuję straszny ból, nawet jak nic z nią nie robię też mam uczucie,jakby mi ktoś gwoździe wbijał w to 1 miejsce..bardzo proszę o jakąś poradę :(Pozdrawiam
napisał/a: xxyz 2010-04-08 13:11
Guz jest u Ciebie malo prawdopodobny, a jakie sa objawy ? Generalnie przerożne - zalezy w ktorej części mozgu jest umiejscowiony. Te bole, o ktoych piszesz prawdopodobnie są pochodzenia naczyniowego -pytanie tylko czy to "zwykla" migrena czy cos poważniejszego. Myśle ze powinnas isc do dobrego neurologa, ktory dokladnie Cie zbada i ewentualnie skieruje na dodatkowe badania ( np. angio-CT, MRI czy EEG). Piszesz ze chcialas zrobic USG, ale nie robi się u doroslych USG mózgu ( kości czaszki nie "przepuszczają" ultradźwiękow), USG jest możliwe tylko u malutkich dzieci przez ciemiączko.
napisał/a: betix86 2010-04-08 13:30
dziękuję bardzo za odpowiedź. Właśnie szukałam tego USG i nie wiedziałam dlaczego nie robią u dorosłych, tylko u niemowlaków. Martwi mnie to,że to jest taki przeszywający ból, jakby od głowy, bo boli mnie na samym czubku i to oko zachodzące mgłą :/. Ale zastanawiałam się też, czy to nie może być od kręgosłupa, jeśli mam skoliozę prawostronną? już sama nie wiem, od 2 lat ciągle się na coś leczę, nie ma choroby która by mnie nie dotknęła, poza grypą i przeziębieniem. Miałam już 2 operacje, teraz leczę hormony jeszcze i doszła ta głowa ..:(
napisał/a: sirdavidgilmour 2011-04-15 11:16
To o czym piszesz wyglada mi na objaw silnej migreny. Czesto przy bolu wystepuja zaburzenia wzroku czyli tzw. aura. Ja mialem kiedys tak silna, ze nie moglem prowadzic samochodu. Bol rowniez moze byc jednostronny, zdarza sie tez odretwienie konczyn o ktorym pisalas. Koniecznie powinien zobaczyc Cie neurolog, specjalista od migreny. Zacznij prowadzic dziennik, zapisuj wszystko: kiedy rozpoczynaja sie bole, ile trwaja, co wtedy czujesz, co jadlas tego dnia, czy mialas jakis stres. Te wszystkie informacje bardzo mu pomoga w diagnozie. Dowiedz sie tez, czy w Twojej rodzinie ktos nie mial podobnych objawow.