guz mózgu ale jaki pomóżcie

napisał/a: cieszka 2013-04-30 12:33
Witam serdecznie .
Mam 26 lat w styczniu 2011 roku wystąpił u mnie pierwszy atak padaczki po przewiezieniu do szpitala miałąm następny atak , wykryto u mnie jakiegoś guza mózgu w mózguw prawym płacie czołowym miałam wykonaną biopsje której wyniki były następujące : fragmenty tkanki mózgowej z kory i okoloicy podkorowej z niewielkimi fragmentami zawierającymi pomnożenie komórek glejowych (głównie oligodendroglej-Olig2(+), GFAP(-/+),indeks 67 Ki około 2% ). Materiał z obrzeża zmiany zasadniczej (?) -oligodendroglioma(?).Później byłam pod opieką neurologa i neurochirurga przyjmowałam leki na padaczkę guza kontrolowali badaniami rezonansu tylko i wyłącznie i tak przez 2 lata .po rozpoczęciu leczeniu farmakologicznego napady się nie powtórzyły. W tym roku w styczniu neurochirurdzy zdecydowali się usunąć mi tego guza drogą kraniotomii czołowej prawostronnej w neuronawigacji z użyciem rezonansu śród operacyjnego. Później wykonali następne badania histopatologiczne które wykazało :fragment tkanki kory mózgu z ogniskiem rozmiękania (po udarowe? po uprzedniej biopsji?) z otaczającym odczynem naczyniowym (angioplazja) i rozrostem tkanki glejowej w tym oligodendrogleju (OLIG2+ ,GFAP+ ,IDH- )Indeks proliferacyjny - ok. 1%. 2,5 miesiąca po operacji wykonałam kontrolny rezonans magnetyczny i wyniki mnie załamały Badanie MRI mózgowia w sek SE< TSE i DWI w obrazach T1 i T2-zależnych w 3 płaszczyznach przed i po CM badanie porównano do badania poprzedniego z dnia 20.06.2012 sprzed operacji . Stan po 2-krotnym leczeniu operacyjnym z powodu oligodendroglioma (?). W prawym płacie czołowym widoczny jest obszar nieprawidłowego sygnały flair i T2 zależnych , bez cech wzmocnienia wielkości 51x31mm. morfologia oraz wielkość zmiany przedstawia sie podobnie jak poprzednio.Bez cech efektu masy. Drobne zmiany naczynio pochodne w płacie czołowym prawym. Układ komorowy położony pośrodkowo, symetryczny i nieposzerzony. Bardzo proszę o pomoc co to może być za guz bo to już trwa 2 lata nie wiadomo skąd się wziął chodzę tylko od jednego lekarza do drugiego teraz też tylko każą mi robić kontrolny rezonans ale to trochę dziwne żeby w tak krótkim czasie po operacji na miejscu guza odrosło coś tak samo dużego jak guz który rósł przez 2 lata proszę o pomoc bo jestem sama z tym problem. Z góry dziękuje Anna