guz endometrialny

napisał/a: tt76 2016-06-03 19:16
Witam,
mam pytanie dot torbieli endometrialnej w związku z wyplatą świadczenia, której mi odmówiono. Posiadam polisę na życie z dodatkowa opcja " na wypadek nowotworu". Zawiera numeratywnie wymienione rodzaje nowotworów objętych ochroną, głownie złośliwe, ale również dwa łagodne. W tym "nowotwór łagodny jajnika po leczeniu chirurgicznym".

Własnie jestem po pobycie w szpitalu i operacji (laparotmia), podczas której usunięto mi dwie torbiele endometrialne z obu jajników. Wczesniej nie miałam nawet mialam pojęcia o "szcześliwym" posiadaniu endometriozy. Do szpitala polożyłam się z uwagi na widoczny w badaniu USG duży guz jajnika, powodujący od niedawna mocne skórcze i bóle.

Ubezpieczania odmówiła mi wyplaty świadczenia. Twierdzą, ze guz endometrialny to nie łagodny nowotwór, wbrew temu czego upewniałam się u conajmniej trzech lekarzy.

Z definicji podanej w polisie czytam że, "Nowotwór łagodny to - nowotwór zbudowany z tkanki zróżnicowanej i dojrzałej, ograniczony do tkanki macierzystej, który nie powoduje naciekania sąsiednich tkanek i niepowodujący przerzutów odległych. Rozpoznanie musi zostać potwierdzone badaniem histopatologicznym przeprowadzonym przez Lekarza onkologa lub Lekarza histopatologa. Ubezpieczenie obejmuje wyłącznie Nowotwór łagodny jajnika, po leczeniu chirurgicznym"

MOJE PYTANIE BRZMI: czy guz endometrialny, który mi wycięto spełnia definicję nowotworu łagodnego jajnika ??? bo to że jestem po leczeniu chirurgicznym nie ulega wątpliwości.... Zastanawiam sie bowiem nad odwołaniem od decyzji firmy ubezpieczeniowej.

Uprzejmie proszę jakiegoś specjalistę o opinię. Przeszukałam w tym celu cały Internet i nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

pozdrawiam serdecznie wszystkie posiadaczki "ENDO"! i sumie ciesze się, bo moglo byc znacznie gorzej....