Guggulsterony? Inne suplementy? Nie potrafię schudnąć...

napisał/a: katia789789 2015-04-05 13:35
Mam 30 lat. Zaniepokoiły mnie objawy: pomimo diety i dużej dawki ruchu nie potrafię schudnąć; jestem ciągle zmęczona, smutna, rozdrażniona. Dalej: zaparcia, sucha skóra, osłabiona koncentracja, ciągle jest mi zimno...
Zrobiłam badania. TSH: 2,5 (norma 0,2 - 4,2)
FT4: 13 (norma 12 - 22)
FT3: 4,2 (norma 3,9 - 6,7)
Oprócz tego wyszło, że mam anemię, kwas foliowy poniżej normy, a ferrytyna i B12 przy dolnych granicach norm.
Według lekarza z tarczycą jest wszystko ok (mam nie wymyślać problemów), a żeby poradzić sobie z anemią mam zacząć się lepiej odżywiać. No comment...
Jeśli chodzi o mój "styl życia": codziennie ćwiczę: marsze, rower, rower stacjonarny;
jem raczej zdrowo - w ogóle nie jem słodyczy, niczego z białej mąki, nie piję gazowanych napojów i słodzonych soków, nie jem potraw smażonych, itd. Jestem wegetarianką (od ponad 10 lat nie jem mięsa ani ryb), nabiału jem bardzo mało (czasem "zgrzeszę" żółtym serem, ale staram się tego unikać),
Zamiast chleba do kanapek robię naleśniki z mąki z ciecierzycy (tylko mąka + woda, na oleju kokosowym), jem kasze (głównie jaglaną), ryż brązowy i dziki, owoce, warzywa; piję herbaty zielone i czerwone, dużo wody.

Na forum przeczytałam o Guggulsteronach (?) szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę tę nazwę i bardzo mnie to zaciekawiło. Bardzo proszę o wskazówkę czy w moim przypadku mogłoby to pomóc w zrzuceniu kilogramów?
Albo jakieś inne suplementy?
Z góry dziękuję.

EDIT: przy wzroście 167 ważę 75 kg.
napisał/a: katia789789 2015-04-15 21:23
A może pomogłaby mi spirulina?
Nie wiem czego się złapać. Proszę o rady.
Czytałam jeszcze, że mógłby pomóc cynk i selen. Wiem,że te środki są dostępne w aptekach bez recepty, ale nie chcę eksperymentować w ciemno... Może ktoś coś doradzi, pomoże?
Z góry dziękuję.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-04-15 22:02
Hormony tarczycy na bardzo niskim poziomie i tutaj jest problem.

Ja bym celował jednak w forskolinę.