Grzybica

napisał/a: Robrock 2015-01-12 16:15
Witam,
Od dłuższego czasu miałem zaczerwienione plamy na barkach, plecach i mosznie. Szczególnie nasilały się po spożyciu np. miodu. Myślałem ,że jest to uczulenie jednak te zmiany utrzymywały się dłuższy czas. Po poczytaniu w internecie doszedłem do wniosku ,że być może nie jest to uczulenie tylko grzybica candida. Od tygodnia jestem na diecie "anty grzybicznej" czyli żadnych cukrów, słodzonych napojów itp. Od tego czasu zauważyłem kilka nowych plamek na ciele. Dzisiaj dodatkowo zauważyłem białą plamę na czubku penisa. Czy nasilenie objawów choroby może być przyczyną rozpoczęcia odgrzybiania? Czy na penis można używać clotrimazolum? Czy bez wizyty u lekarza i ewentualnych lekach obędzie się czy jest to niezbędne do wyleczenia?
napisał/a: piotrosiama 2015-01-12 16:21
Trochę powątpiewam w grzybicę - najlepiej by to ocenić w realu.
napisał/a: Robrock 2015-01-12 16:48
Czyli niezbędna będzie wizyta u dermatologa?
Jeżeli ew. to grzybica to jest możliwe nasilenie objawów na diecie anty grzybicznej?
Czy można clotrimazolum stosować na penisa?
napisał/a: piotrosiama 2015-01-12 17:33
Jak piszesz to nie tylko penis jest objęty tymi zmianami więc leczenie tylko jednej części ciała to za mało. Dieta ok lecz przyda się też silniejsze leczenie specyfikami, które mogą być na receptę.
napisał/a: rolki 2015-02-13 11:47
to może być grzybica, ale potwierdzić może to tylko lekarz
możesz spróbować najpierw jakiegoś leku bez recepty - może objawy ustąpią. W każdym razie i tak musisz wyprać bieliznę, pościel, ręczniki i ogólnie zrobić porządki, bo inaczej choroba może wrócić.