grzybica układu pokarmowego?

napisał/a: agag33 2015-06-25 08:38
Witam serdecznie,
Pół roku temu zaczęłam odczuwać silne dolegliwości ze strony jelit, były to głównie silne bóle przed pójściem do toalety- po takich bólach zawsze miałam pienistą biegunkę. Lekarz stwierdził jelito drażliwe, dostałam Debridat. Niestety lek nie działał, co jakiś czas czułam straszny dyskomfort w jamie brzusznej.
Zrobiłam więc posiew kału i wyhodowano candidię. Od około miesiąca czuje się dużo gorzej,dokuczają mi:
- napadowe silne bóle w jelitach głównie po obfitym posiłku- po takim bólu muszę oddac stolec, ból żołądka, zgaga, parcie na stolec, bolesne zmiany w odbycie, przelewanie w jelitach, wzdęcia, gazy, puste odbijanie
- ból nad lewym biodrem promieniujący do pleców
- uczucie jakbym zawsze miała tłuste, posmarowane pomadką usta, łuszczenie się ust i zajady
- stan psychiczny mi się pogorszył- drażliwość, płaczliwość.
Wizytę u gastrologa mam na sierpień. Proszę więc o odpowiedź czy wymienione przeze mnie objawy mogą mieć związek z grzybicą i jakie środki przedsięwziąść do czasu wizyty. Czy to się leczy?
Pozdrawiam
Aga
napisał/a: Konstans 2015-06-25 10:56
Witaj,
tak wszystko to związane jest z przerostem grzyba. To bardzo niebezpieczne, kiedy dojdzie do takiej patologii. Nie czekaj ani chwili, tylko z tymi wynikami idź do lekarza POZ i niech Ci wypisze lek na grzybicę. To 2-3 tyg. terapia. Na poczatek pomoże ale tylko wówczas, kiedy wspomagana będzie dietą.
Raczej na zawsze musisz się pozbyć słodyczy, zminimalizuj węglowodany (kasze, ryż, ziemniaki), przetworzonego jedzenia, zero owoców. Musisz zrozumieć, ze grzyb odżywia się cukrem, więc go nie karm !!!!
Jedz dużo kiszonek z dobrego źródła, probiotyków. Kup sobie kwas kaprylowy, pau darco, olej z oregano. To wspomoże i taka 3 miesięczna terapia uspokoi cały Twój uk. immunologiczny, który został zachwiany.
Wywal jeszcze wszelkie nabiał !!!
Pozdrawiam
napisał/a: wieszak 2015-06-25 13:07
Zgadzam się - przede wszystkim leczenia nie ma co odkładać, zwłaszcza jeśli doświadczasz takich dolegliwości, które mogą się jeszcze pogłębiać. I nie sugeruj się diagnozą "jelito drażliwe", porób dalsze testy - sama jesteś przykładem tego, że za taką nijaką, spychającą diagnozą stał prawdziwy problem, czyli grzybica. Życzę aby leczenie trwało jak najkrócej!

Dodam jeszcze, że możesz zrobić badanie D-Arabinitolu z moczu, które Ci powie, czy grzybica jest miejscowa, w jelitach, czy grzyb jest już zasiedziały i jest problemem ogólnoustrojowym.