Grzybica przewodu pokarmowego,cholecystekomia

napisał/a: Beata491 2012-04-15 12:19
Witam
Męczę się z leczeniem grzybicy ukł. pokarmowego od 7 miesięcy. Dwa razy podana nystatyna w odstępie 4 miesięcy i oczywiście dieta przeciwgrzybicza. Dwa miesiące temu miałam cholecystekomię ( od 6 lat był złóg ).Trafilam do szpitala z ostrym zapaleniem żołądka ( gastroscopia ) i bólami całego kręgosłupa oraz głowy. Po podaniu metoclopramidu i nexium dozylnie ten stan ustąpił i zdecydowano mnie operować.
Wyniki przed operacją : HBG -14.1,RBC- 4,46, MCHC -34,9 , WBC -6,32,HCT-40,4, PLT - 279...APTT czas (sek) 27,9 Ratio :0,95
, glukoza 89,kreatybnina 0,61, mocznik 18,4 ,bilirubina całk. mg/dl 0,35, Alat U/l-18, aspat-U/l-12,, Amylaza U/l we krwi -41,
Elektrolity : sod ( mmol) 140,4, potas 3,91, chlorki 104,4, CRP 0,76, Lipaza 39, Wapn calk. 10,0,fosfataza alkaliczna 70,, kwas moczowy 5,0, Magnez 2,05, HBS antygen ujemny,anty HCV niereaktywny,Mocz PH 6,5,c.wl. 1,01,,barwa żolta, bil. neg,nablonki - poj w pw, leukocyty poj,w pw,erytrocyty - neg, bakterie -obecne.
Po szpitalu dostałam gasec i zirid, bo po operacji pojawił sie refluks przelykowy i bardzo piecze w gardle.. Przez 5 tygodni po operacji czulam sie dobrze i jadłam lekkostrawne jedzenie,glownie gotowane,nabiał,jogusrty,gotowane mieso i do dziś tak jem, oczywiście pod kątem grzybicy bez pieczywa pszennego, Po 5 tygodniach zaczęlo mnie znow bolec w prawym boku pod żebrem i po gasecu chyba suchość w gardle,dziwny niesmak, burczenie w brzuchu,ściskanie w jelitach.Zmienilam na IPP trochę lepiej,ale lekko uczula,Lanzul uczula,po famogaście bolały jelita na drugi dzien po wzięciu tabletki w na noc. Po języku widać,ze grzybica wraca.Lekarka na rejonie kazała płukać nystatyną gardło.
Trochę pomaga.. Jestem już podłamana..jedno leczę,drugie wraca i znów boli brzuch,a mialo być dobrze..Co mam robić,do kogo sie udać ? Leczenie refluksu wzmaga refluks,nie mozna leków odstawić...i grzybica po nich wraca. Co jeść,bo wychudłam i od operacji nie moge wrócic do wagi.Szukam dobrego gastrologa w łodzkim,bo Ci co odwiedzilam nie zaradzili moim problemom.
Widać,że spraę grzybicy bagatelizują,choć jest udowodniona posiewem z kału ( mykogram ) i wiem,że infekcja grzybicza niestety powoduje stany zapalne całego przewodu pokarmowego.
Z góry dziękuję za pomoc.Beata49
napisał/a: Kamila_pana 2012-04-27 13:11
Nie daj się truć, poczytaj sobie o diecie dąbrowskiej, mnie tak lekarze truli rok czasu, w końcu na szczęście trafiłam do kliniki medycyny naturalnej gdzie kazali mi odstawić wszystkie leki, przeczytaj również książkę Michał Tombak jak żyć długo i zdrowo, wszystko znajdziesz na necie, grzybica czyli dysbakterioza jest to wyleczenia, ale z głową, a nie niszczeniem flory bakteryjnej i tak już wyniszczonej i wołającej o pomoc, bardzo dużo osób ma tą przypadłość nie zdając sobie sprawy z tego, większość problemów podłoża psychicznego ma swoje korzenie również w przeroście candida
napisał/a: ~Anonymous 2012-04-27 22:32
Poradziłabym Pani kupno płynnego oregano w kapsułkach jest to naturalny antybiotyk zwalczający grzyby jest to udowodnione i potwierdzone naukowo ,co do problemów z refluksem oprócz leków zmniejszających wydzielanie soków zolądkowych dużą role tutaj tez odgrywa dieta i zmiana stylu życia trzeba wprowadzic diete lekostrawnną niestety unikając niektórych pokarmów ,które nasilają objawy.Czy stosowała może Pani lek metoclopramidum??za refluks odpowiada zwiotczenie mięsnia przełyku gdzie podczas spożywania pokarmu nie zamyka sie pozostaje dalej otwary ,lek ma na celu wzmocnienia mięsni przełyku dzieki czemu sok żołądkowy nie przedostaje sie z powrotem do przełyku.Dobrze byłoby tez zakupic sobie probiotyk osobiscie polecam Dicoflor 60
napisał/a: Beata491 2012-04-27 22:50
Dziekuję za odpowiedź, ale problem w tym,że na dzień dzisiejszy po operacji mam refluks żółciowy żołądkowo przełykowy. Nadal z tego powodu dieta i wszystko gotowane w małych porcjach. Dlatego nie wiem czy w tej sytuacji mogę sobie pozowlić na jakieś leczenie naturalne, które może wywolywać większe wytwarzanie żółci, która będzie się cofała i drażniła mi przełyk.
Ja doskonale wiem,że to co teraz ze mną się dzieje,to skutki bezmyślnego aplikowania mi antybiotyków na infekcje w ciągu poprzednich 3 lat .Zbieram teraz kiepskie plony tych eksperymentów lekarskich na mnie.
Czytałam gdzieś o preperacie peruwiańskim Smocza krew,który ponoć działa na grzybicę i inne infekcje. Trzeba go zamówić i sprowadzą z Anglii. Jednak nie wiem,czy w mojej sytuacji nie podrażni to bardziej śluzówki żołądka i nie wywoła nadkwasoty.
Ogólnie mam dość,bo leki typu IPP podawane mi przez 10 tygodni wywołały grzybicę pochwy i pleśniawki w jamie ustnej. Odstawiłam teraz wszystko od tygodnia. Biorę probiotyki,jem kaszę,warzywa,białe mięso i piję dużo wody..jedząc oxzywiście małymi porcjami,zeby nie pobudzać wydzielania żółci. Szczerze się przyznam,że nie czuję sie gorzej niż przy tych lekach. Gdzieś czytałam mądre zdanie jakiegoś internauty : "Jeśli blokujemy lekami kwasy w żołądku,a potem odstawimy te leki...organizm nie jest głupi i natychmiast zacznie wytwarzać kwasy w podwójnej ilości. I to chyba jest prawda. Dlatego jeśli dajemy radę nie brać tych leków,to lepiej sobie zaparzyć siemię lniane i prawoślaz,zeby ochronić śluzem przewód pokarmowy.Może to uciążliwe parzenie ziół,ale po prostu bez wielu złych konsekwencji po lekach chemicznych. A poza tym jeszcze jedno. Szukałam w aptekach leku powlekającego przewód pokarmowy bez jaiegokolwiek curku i nie ma !! To aż niemożliwe,że we wszystkich tych lekach na receptę i ebz recepty jest albo sacharoza,albo laktoza,albo fruktoza. I co mają zrobić Ci,dla któych branie tych leków pogłębia grzybicę??
:((( Pozostaje jak widać parzenie ziółek, choć to wiadomo bardziej uciążliwe niż wzięcie tabletki osłaniającej przewód pokarmowy.Pozdrawiam
napisał/a: Beata491 2012-04-27 22:55
Niemniej jednak dziękuję za rady. Nie wiem,czy oregano dla mnie nie za silne,bo coś czytałam o tym. Metoclopramid dawano mi w szpitalu,nie czułam sie dobrze po nim, Gasprid posiada cukry w składzie...i jest dość szkodliwy...Natomiast jak już wspomniałam leków chemicznych boję się brać,bo pogłębiają drożdżycę u mnie. W sumie poza dietą szukam wciąż jakiejś bezpiecznej alternatwy w sytuacji refluksu i tej męczącej grzybicy...tak,żeby sobie nie narobić większych problemów.
napisał/a: ~Anonymous 2012-04-27 23:03
Rozumiem Pani obawy ale mysle że stosowanie oregano chorując na refluks nie jest żadnym przeciwwskazaniem bo przyprawa oregano jak i inne chocby,bazylia,koper jest dozwolone w diecie można tez kupic olej oregano (mozna go rozczeńczyc z wodą ) i pic,ale smak ohydny dlatego lepsze kapsułki płynne ,łykanie probiotyków tez jest bardzo wazne.
napisał/a: Beata491 2012-04-27 23:15
Dziękuję bardzo, spróbuję..to żaden koszt zakup oregano w porownaniu do 5tysięcy złotych jakie wydalam od października na lekarzy z tytułami z wieloletnim doświadczeniem :) ,na badania i leki ( chodzilam wszędzie prywatnie ,zeby nie czekać w kolejkach i wyczekiwać terminów....Hmmm, i żeby to choć przyniosło pozytywne rezulaty,a zrobilo się z tym leczeniem błędne koło..
napisał/a: Beata491 2012-04-27 23:18
Jeszcze mam pytanie co do diety, bo trochę jednak dieta przy refluksie kłoci się z dietą przecigrzybiczą...głownie chodzi o pieczywo pszenne i większość owoców. A naprawdę chciałabym przytyć i wyglądać znów normalnie,bo wiadomo,że to też dobrze wpływa na samopoczucie i psychikę.
napisał/a: ~Anonymous 2012-04-27 23:40
Moim zdaniem podejmowała Pani tyle prób wyleczenia się wydała mase pieniędzy bez rezultatów, wiec warto spróbowac może akurat pomoze bez problemu może Pani dokonac zakupu przez internet ze sklepu zielarskiego tak bezpieczniej i bedzie gwarancja jakosci bez jakichkolwiek rozcieńczaczy i tym podobnym tylko "czysty" produkt,koszt chyba z tego co pamiętam około 60zł za malutką buteleczke jesli chodzi o kapsułki to też w tej granicy cenowej
Co do diety jesli chodzi o owoce w diecie przeciwgrzybicznej można wszystkie bez wyjątku,można też mrożone jak i świeże,suszone,jesli chodzi o refluks należy unikac cytrusów ,grejftutów
Produkty takie jak pieczywo przy diecie przeciwgrzybicznej to bez obaw można jadac ,biały chleb,chleb tostowy,bułeczki typu ciabetta ogólnie jesli chodzi o bułeczki to raczej można wszystkie rodzaje bez obaw
Przy refluksie jak zdaje sobie pewnie Pani sprawe nie jest wskazane spożywanie pieczywa żytniego ,razowego,natomiast można spożywac jasne pieczywo,które nie podrażnia żoładek.A dużo Pani schudła??Wiem ,ze czasem utrata wagi i to do tego niezamierzona odbija sie też czesto na naszym samopoczuciu
napisał/a: Beata491 2012-04-27 23:53
Ważylam w pażdziernku normalnie ,bo 57kg przy wzroście 166,a teraz ważę jedynie 48kg :( No moze kilo wiecej po dwóch miesiąca operacji jedząc lekkostrawnie 5,6 razy dziennie. Wychudzenie odbiło sie wiadomo na skórze,suchości skóry no i leki też na pewno dołożyły się do wysuszenia skóry i gorszej kondycji.
napisał/a: ~Anonymous 2012-04-28 18:13
Wystąpił znaczy ubytek wagi ciała ,ale przy Pani problemach zdrowotnych było to nie uniknione poniewaz aby przytyć potrzebna jest tu dieta węglowodanowa,a przy takich problemach będzie trudno,ponieważ zarówno przy diecie przeciwgrzybicznej jak i mając refluks należy unikac pewnych produktów a czasami nawet nie można ich łączyc ze sobą.Wydaje mi się ze powinna Pani przynajmniej jadać regularne i częste posiłki trzymając swoje diety.Wydaje mi się ,że mogłaby Pani spróbowac dołączyć do swoich ścisłych diet nutridrink,który by Pani piła między posiłkami ,preparat jest ten wysokoenergetyczny,niektórzy dzięki niemu powoli powracają do wagi swojej poprzez uzupełnienie wartości odżywczych naszemu organizmowi.Jest wiele smaków także smakowo pewnie każdy dobierze odpowiedni dla siebie.
napisał/a: Beata491 2012-04-28 23:59
Tak..zgadzam się z tym,że cięzko będzie wrócić do wagi.Jem 7 razy dziennie w małych porcjach,zeby nie wywoływać refluksu i dzięki temu nie brać leków. Dziękuję za radę w sprawie nutridrinków. Już właśnie tydzien temu pytałam o nie w aptece.Pani w aptece przeglądała co moglaby w moim przypadku poradzić,ale stwierdziła ,że w każdym nutridrinku jest cukier, nawet w wersji dla diabetyków jest zawarty cukier. Nie pamiętam jaki to cukier,ale na pewno jest zawarty ...a to chyba niewskazane przy grzybicy ? Innego wyboru nie ma :(