grzybica pochwy

napisał/a: tysia92 2015-04-28 16:45
Witam, niedawno leczyłam sie na grzybice pochwy i miałam zapalenie dróg rodnych wcześniej bardzo czesto miałam zapalenie pecherza. Skad mogła sie wziasc ta grzybica? i czy po leczeniu powinnam isc sie przebadac jeszcze raz?
napisał/a: Gracee 2015-04-29 11:23
Grzybica może nawracać gdy spożywa się dużo cukrów. Spróbuj ograniczyć cukry (o ile spożywasz je często) a z infekcjami powinnaś mieć spokój. Ja jak nie jem cukrów to nie pamiętam kiedy ostatnio miałam jakąś infekcję, a przed tym to nagminnie. Grzybica mogła się pojawić w wyniku zaburzenia flory bakteryjnej pochwy, po przebytym leczeniu antybiotykami. Dlatego po kuracji warto brać probiotyk na przywrócenie prawidłowego Ph pochwy. Ponowna wizyta nie jest konieczna jeśli nie masz dolegliwości ale jeśli Cię by ona uspokoiła to możesz pójść.
napisał/a: tysia92 2015-04-29 11:49
Bardzo dużo jem słodyczy ale ciężko mi je rzucić staram się ograniczać ile tylko mogę. Dzięki za odpowiedź r
napisał/a: emilia__ 2018-03-28 02:08
Polecam specjalne preparaty z apteki
0ladybird0
napisał/a: 0ladybird0 2018-07-25 13:13
U mnie grzybica najczęściej pojawia się podczas stosunku bez prezerwatywy (dodam ze stały partner i czysty żeby nie było zarzutów o brak czystości), zdarzyło też się własnie po takim stosunku zapalenie pęcherza moczowego więc u Ciebie może być podobnie, przyjrzyj się w jakich okolicznościach u Ciebie pojawiają się te objawy, może jest własnie jak u mnie jakiś czynnik wspólny