Grzybica pochwy Candida albicans

napisał/a: bulba25 2012-11-29 11:58
Mam grzybicę pochwy spowodowaną przez candida albicans, drożdżaka wykryto również w ślinie. W laboratorium porobiłam wymazy i antymykogram, szczep jest wrażliwy na nystatynę, flukonazol, itrakonazol, mikonazol i klotrimazol;
Od lekarza dostałam Trioxal 100mg doustnie raz dziennie przez 28 dni i dopochwowo Natamycynę 25mg raz dziennie przez 20 dni.
Przed rozpoczęciem leczenia upławy były lekko żółtawe i nie wskazywały na grzybicę pochwy, dodam że trochę czasu minęło zanim wykryto co mi dolega.
Po pierwszym dniu leczenia upławy zrobiły się typowo kremowe, nad ranem wypływają mi białawe, suche, serowate grudy. Pojawił się także brzydki drożdżowy zapach. Czuje napięcie w okolicach macicy. Jestem przerażona ilością tej białej mazi która tworzy się w nocy.
Czy to normalny objaw prawidłowego leczenia czy raczej dawki leków które dostałam są za małe? Dzisiaj mija 6 dnień leczenia i dalej wydziela mi się ten okropny "ser". Dlaczego objawy się nasiliły? Czy ktoś z Was rownież boryka się z tą przykrą dolegliwością? Proszę o pomoc...
Dodam że stosuje dietę przeciwgrzybiczą i łykam lacibios femina.
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2012-11-29 16:05
W własnego doświadczenia muszę przyznać że zawsze w trakcie leczenia już po pierwszych globulkach odczuwałam znaczną ulgę, więc albo lek na Ciebie nie działa albo masz złą dawkę leku, jeśli nie przejdą Ci dolegliwości to udaj się do lekarza. Pamiętaj abyś po leczeniu odbudowała swoją mikroflorę np. zakładając dopochwowo invag, który natychmiast kolonizuje pochwę dobrymi bakteriami.
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-29 16:28
Jestem zdania ze w twoim przypadku gdzie juz wczesniej dlugo zmagalas sie z tym problemem to teraz nie ma co liczyc ,ze tak szybko sie problemu pozbedziemy bo mogl przejsc juz w stan przewlekly trudnejszy do wyleczenia i trzeba byc cierpliwym i przede wszystkim dotrzymac do konca calej kuracji.
Leki zostaly dobrze dobrane zgodnie z mykogramem takze terapia celowana.Czesto sie tak zdarza ,ze grzyby podczas takiej kuracji celowanej broniac sie przed dzialaniem skutecznym danych lekow wydzielaja wiecej niz dotad enzymow i dolegliwosci moga sie zaostrzac .Kuracje masz dluga i celowana takze trzeba byc cierpliwym.
P.S nie mam znakow tekst dziwnie wychodzi;)
napisał/a: bulba25 2012-11-29 16:34
A czy to możliwe że tabletka, mi przez noc spływa i jakoś nie do końca mi się rozpuszcza i stąd te grudy? W ciągu dnia nie zauważyłam nadmiernej białej wydzieliny, upławy wyraźnie się zmniejszyły i są przeźroczyste czasami lekko żółtawe więc to dziwne zjawisko występuje tylko gdy wstaje rano(po nocnej aplikacji tabletki)... Świądu ani pieczenia nie odczuwam.
napisał/a: ~Anonymous 2012-11-29 20:14
Bez obaw zazwyczaj globulki dopochwowe maja to do siebie ,ze to co ma sie wchlonac w chora sluzowke sie wchloni ,a reszta po prostu wyplynie na zew .
napisał/a: bulba25 2012-12-01 11:22
Osad na języku wyraźnie się zmniejszył, upławy z pochwy nadal są...
Mam pytanie, czy mogę wprowadzić do leczenia Beta Glukan, wit c i sok z aloesu przy stosowaniu trioxalu?
napisał/a: karolajn911 2012-12-07 00:40
Hej
Ja od bodajże 4 lat walczę z grzybem. Mam postać przewlekłą.
Te twoje grudy to resztki tabletek to normalne. Ogranicz cukry, jedz nabiał, płyn do higieny tez przeciw grzybiczy. Ja polecam orungal super jak dla mnie . Przeszłam fluconazl i tak naprawdę na krótko pomaga tak samo jak clortimazol. Zamiast tej maści użyj tridem jest lepsza o 100% ale droższa. Dodatkowo polecam gynagin dopochwowy krem na jedna noc tez jest dobry ale drogi.
Pozdrawiam

Ps lecz też partnera!
napisał/a: bulba25 2012-12-07 17:23
Orungal to itrakonazol tak samo jak Trioxal tylko inny producent. Dzisiaj idę do gin bo nerwicy dostane od tego grzyba.
napisał/a: eRzecznik Polpharma 2012-12-17 10:05
Witam,
Są różne schematy leczenia Trioxalem. Najczęściej stosuje się go w opisanym przypadku albo 200 mg (2 tabletki) przez 1 dzień lub 200 mg (2 tabletki) 1 raz dziennie przez 3 dni. Opisane objawy są typowe dla zakażenia drożdżakami. Ponieważ stosuje Pani leczenie ogólne, leki dopochwowe działają uzupełniająco. Należy je zakładać do pochwy na noc. Proponuję stosować dodatkowo do podmywania 2% kwas borny (w aptece bez recepty), który zakwasza środowisko i przeciwdziała rozwojowi bakterii i grzybów. Do codziennej higieny intymnej proponuję specjalne do tego przeznaczone preparaty (nie mydła) dostępne w aptece.
Pozdrawiam, eRzecznik Polpharma
napisał/a: andzia0037 2012-12-20 23:43
ja meczylam sie przez rok i pomogl mi woda z octem podmywac sie rano i wieczorem ja mam zawsze ocet w lazience jak mam okres podmywam sie czesciej .przeszlo mi po dwoch dniach i dotej pory spokoj a bylo okropnie zero saxu ja imaz wciaz na kremach