Grzybica penisa?

napisał/a: kowalczyk25 2011-08-21 19:06
Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. Od pewnego problemu borykam się z dość trudnym problemem - diagnoza lekarska na podst. obserwacji oraz wymienionych objawów, to grzybica penisa.

Jestem po przyjęciu kilku leków mianowicie:

1. tabletki Trimesan 100mg 40 tabletek + maść Triderm kuracja przyniosła krótkotrwałe efekty. Po kilku dniach udałem się na konsultację lekarską.

2. tabletki Cipronex 500 mg 20 tabletek.

Kuracja nie przyniosła jakichkolwiek efektów. Postanowiłem leczyć się na własną rękę z dość krótkotrwałym efektem poprawy. Leczyłem się maścią Clotrimazolum + płynem Lubex. Nie miałem, aż tak uciążliwych objawów jak podczas nieprzyjmowania żadnych leków, ale pozostało swędzenie + pieczenie + parcie na mocz + białe upławy - zaczerwienienie żołędzia. Postanowiłem ponownie udać się do lekarza, który zalecił mi następujące lekarstwa:

3. Summamed 3 tabletki; Mycosyst 14 tabletek 50 mg + maść Clotrimazolum doraźnie. W chwili obecnej jestem w drugim tygodniu kuracji i póki co nie przyniosła ona znacznej poprawy.

W między czasie wykonałem badanie posiewu moczu, którego wyniki kształtują się w sposób następujący:

Enterococcus species 10^3 CFU/ml
Micrococcus sp. 10^3 CFU/ml.

Za tydzień czeka mnie ponowna wizyta u urologa i chciałbym się dowiedzieć jakie badania mogę wykonać do tego czasu we własnym zakresie. Chodzi mi o to, że nie chciałbym łykać 5 antybiotyku w ciemno ze względu na ich właściwości osłabiające organizm.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Będę wdzięczny za każdą radę dot. mojej sytuacji. Pozdrawiam
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-23 03:11
Posiew potwierdza zakażenie bakteryjne, dlaczego więc mowa o grzybicy? Jakie są objawy, na które sie Pan uskarża?
napisał/a: kowalczyk25 2011-08-23 12:34
Witam. Posiew wykonałem we własnym zakresie. Lekarz jeszcze tego nie widział. Objawy to przede wszystkim zaczerwienienie żołędzia, swędzenie, parcie na mocz, momentami ból, pieczenie, zdarzały się też biały upławy.

Dziękuję za odp.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-24 01:10
Oczywiście zawsze mogło dojść do nadkażenia bakteryjnego już toczącej się infekcji grzybicznej. Ale czy wykonano badanie mykologiczne? Czym miał Pan zeskrobiny zmian skórnych badane pod mikroskopem, posiew na podłoże sabourauda?
napisał/a: kowalczyk25 2011-08-24 23:51
Spytałem lekarza o badanie zmian skórnych, jednak jego zdanie było takie, że zmian skórnych poza zaczerwienieniem nie ma. W sumie miał rację, bo zmiany pojawiały się sporadycznie - wtedy nasiliły się objawy. Na co dzień żołądź jest lekko zaczerwieniony + wypisane wcześniej objawy. Sprawa ciągnie się od kilku dobrych miesięcy i za bardzo nie wiem jaki kierunek obrać. Tak jak wspomniałem wcześniej nie chciałbym przyjmować kolejnego lekarstwa bez dużej pewności, że to właśnie ono mi pomoże.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-25 04:36
Czy zaczerwienione miejsca zmieniają swoje położenie lub kształt, czy są stałe? Czy skóra w tych miejscach jest szorstka, sucha, bądź łuszczy się?
napisał/a: kowalczyk25 2011-08-25 12:30
Zmieniają swoje nasilenie i położenie. Skóra raczej nie jest ani szorstka ani sucha, nie zauważyłem też żeby się łuszczyła. Był moment, że zaczerwienienia przeobraziły się w plamy średnicy ok 1cm, wtedy nasiliły się też objawy m.in. swędzenie.
napisał/a: plaayyy 2011-10-15 23:01
Witam, mam bardzo podobne objawy do Pana, z grzybicą walczę już około pół roku bez żadnego rezultatu. Czy przez ostatni miesiąc udało się Panu zrobić jakieś postępy w walce z tą niezbyt przyjemną chorobą? Jeśli tak mógłby Pan mi polecić jakiś skuteczny lek?
napisał/a: akustyk 2011-11-07 19:28
Ja polecam panu Clotrimazolum i dakarin, po kilku uzyciach zauwazylem zmiany.
Pozdrawiam.
napisał/a: plaayyy 2011-11-18 14:31
bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc :)
napisał/a: akustyk 2012-02-08 12:48
Witam,
Udało ci sie pokonac grzybicę?
Mi niebardzo, tzn troche sie podleczyłem, ale zaczerwienienie w tym miejscu zostało.
Co zrobic, jakieś rady? Myslałem że jest to zaczerwienienie zbedace skutkiem ubocznym ale odstawiałem kilka razy na kilka dni maści i nic. Smarowałem tymi samymi maściami reke na której miałem grzybice i juz prawie znikla. A na penisie prawie bez zmian po 3 miesiącach terapi.
napisał/a: plaayyy 2012-02-08 15:57
U mnie po zrobieniu badań (bodajże wymazu) okazało się, że to nie grzybica tylko jakaś tam bakteria, aczkolwiek dalej nie mogę sobie z tym do końca poradzić