Grzybica penisa

napisał/a: dzikizboczeniec69 2016-01-18 17:50
Witam,
Na 99procent mam grzybicę penisa, czym jestem załamany. Nie wiem jak to się mogło stać, ponieważ uprawiam seks tylko w prezerwatywie. Podejrzewam że podczas seksu oralnego z partnerką ale to tylko moje przypuszczenia...
Moje pytania:
1 Co robić? Na razie kupiłem maść bez recepty clotrimazolum w aptece oraz probiotyki, bo brałem antybiotyk przez niecały tydzień bez niego i przypuszczam że to także mogło mieć wpływ na złapanie grzyba.
2 Czy mogę współżyć z partnerką podczas kuracji? Zamierzam smarować penisa 2razy dziennie przez 2tygodnie, a potem raz dziennie przez tydzień.
3 Udać się do dermatologa czy jakiegoś innego lekarza? Czy dermatolog przyjmuje na NFZ?
4 Czytałem o oleju kokosowym i jego właściwościach. Podobno smarowanie nim penisa pomaga zwalczyć grzybicę, co sądzicie?
5 Czy szybko da się to wyleczyć?
napisał/a: piotrosiama 2016-01-19 00:51
Smaruj kremem clotrimazolum 3xdziennie przynajmniej przez okres 3 tygodni. W trakcie kuracji powinno się zachować wstrzeniężliwość sex.

Ps. dermatolodzy przyjmują i na Fundusz, z tym że potrzebne by było skierowanie od lekarza rodzinnego.
napisał/a: dzikizboczeniec69 2016-01-19 10:49
Dziękuję za odpowiedź. Smaruję tym kremem i zapisałem się do lekarza dermatologa. Seksu nie mogę uprawiać nawet w prezerwatywie?
napisał/a: piotrosiama 2016-01-19 13:56
Do czasu zakończenia kuracji nie wskazane.
napisał/a: konradek221 2016-02-03 21:55
nie wiem czy sam clotrimazol wystarczy. Kosztuje 3zł za tubkę więc nie zbankrutujesz jak sprawdzisz. Jak nie wystarczy to najczęściej lekarze przepisują Pimafucort bo ma szerokie spektrum działania (grzyby, drożdżaki, bakterie). Niestety nie ma tańszego zamiennika.