Grzybica penisa - jak długo leczyć

napisał/a: mmmkkk1 2012-04-13 18:24
Witam

Złapałem grzyba jakieś 2 miesiące temu. Smarowałem clotrimazolem i główne objawy ustąpiły po 2 tygodniach ale do tej pory widzę że nie wszystko jest tak jak wcześniej. Penis jest dalej troche czerwony i skóra napletka też nie jest taka jak wcześniej. Bólu żadnego nie odczuwam. Czy dalej powinienem stosować maść i czy penis w końcu wróci do pełni zdrowia?

pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2012-04-13 18:38
2 tygodnie to ciut za krótko, powtórz kurację no i pytanie a co z partnerką ?
napisał/a: mmmkkk1 2012-04-13 18:42
Partnerka jeszcze to przechodzi.
po 2 tygodniach minęły główne objawy, teraz stosuje sporadycznie clotrimazol i rozumiem że dalej powinienem stosować aż miną wszystkie objawy ? Po jakim czasie powinno byc wszystko ok ?
napisał/a: piotrosiama 2012-04-13 20:09
Nie określę w dniach, ale musisz powtórzyć kurację : przaez 2 tyg. smaruj przynajmniej 2x dziennie, a potem 1x przez co najmniej tydzień no i musicie do czasu wyleczenia zachować wstrzemiężliwość. Grzybica niestety lubi powracać więc dużo rozwagi.
napisał/a: mmmkkk1 2012-06-19 09:38
Witam

Powtórzyłem kurację i dodatkowo załatwiłem sobie lek na receptę pimafucor. Stosuję go 2 tygodnie poprzednio cały czas clotrimazol oraz jakiś płyn do płukania. Tylko cały czas żołędź jest delikatnie zaczerwieniony i skóra po ściągnięciu zaciska się. W zasadzie od ponad miesiąca stan się nie zmienił. Nie wiem czy mogę już współżyć seksualnie. i Czy ten stan minie z czasem?

pozdrawiam
napisał/a: czybit161 2012-06-19 09:54
Oczywiscie, że podczas posiadania grzybicy współżycie jest zabronione bo zakazisz partnerkę. Idz do dermatologa bo żartów nie ma :))) Powiesz co ci dolega to nawet lekarz nie będzie chciał smoka oglądać.
napisał/a: mmmkkk1 2012-06-19 13:33
Byłem już u dermatologa i dostałem lek mycosolon oraz ten płyn do płukania. Jakoś zmian nie było. Później dostałem pimafucort od ginekologa dziewczyny. Chodzi o to że zmian nie ma od miesiąca już. Wyglada niby ok ale tak nie do końca :)
napisał/a: ~Anonymous 2012-06-19 16:25
Czy dziewczyna grzybice ma potwierdzoną w posiewach?czasami zakazenia bakteryjne dają podobne objawy do grzybicy ,uprawiając stosunki płciowe bez zabezpieczenia dochodziło do nadkażeń.
napisał/a: mmmkkk1 2012-06-20 09:04
dziewczyna miała tylko standardowe badanie u ginekologa. Co w takim przypadku stosować i czy mozna uprawiać seks ?
napisał/a: ~Anonymous 2012-06-20 16:51
Do czasu całkowitego wyleczenia należy powstrzymac się od stosunków, po wyleczeniu należy jeszcze przez jakiś czas stosowac zabezpieczenia w postaci"gumek",dobrze byłoby gdyby parterka miała wykonany posiew z pochwy wtedy byśmy wiedzieli z jaką infekcją mamy do czynienia czy są to typowe objawy grzybiczne czy moze bakteryjne być może są to mieszane i wtedy zastosowac leczenie.
napisał/a: mmmkkk1 2012-06-22 14:48
Sprawa mnie troche męczy bo trwa już 3 miesiące i od pewnego czasu brak zmian. Drobne czerwony kropki na żołędziu i zaciskający się napletek po ściągnięciu. Stosowałem już pumafucort i mucosolon oraz płukanie jakimś Acidum Borici (chyba kwas borowy). Dziwna sprawa. musze leczyć dalej. Jeżeli nic się dalej nie zmieni to odwiedzę innego lekarza.
napisał/a: piotrosiama 2012-06-22 17:18
Wcześniej pisałeś o krótszym czasie borykania się z problemem a teraz dowiadujemy się że to już 3 m-ce. Chyba najlepszy pomysł zmienić lekarza.